• BIST 96.817
  • Altın 221,922
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : -4 °C
  • İzmir : 7 °C

Yeni Bir Şeyler Aradığımız

13.12.2013 22:17
Şiir Adam / Twitter Yazarı

Şiir Adam / Twitter Yazarı

Genel geçer söylemlerle günü kurtarmak deyimini çok seviyorum. Bizi,bugünümüzü anlatıyor çünkü.

    Yapay sorunlar karşısında bildik ifadelerle ahkam kesmek ve ben de biliyorum edaları ile dolaşmak ortalarda çok yabancı değil bize.

    Köşe yazarlarından tutun,sanat adamlarına,siyasetten,ekonomiye kadar pek çok alanda herşey ortada. Hepimiz farkındayız ortada olup bitenlerin.Bilindik dertlere, bilindik çözümler üretiyoruz,üretiyoruz, günümüzü böyle böyle tüketiyoruz.

    İp cambazı olmaktan daha zordu eskiden laf cambazı olmak ancak ortalık deyim yerindeyse kelime çöplüğüne döndü son günlerde.Fikirler aynı, belki söylemler farklı ama yine de çözüm yok ortada.

    Bir arkadaşımın güzel bir tespiti vardı. Diyordu ki Yeni pek birşey yok aslında olup biten.Sadece prezentasyonlar değişiyor. Ne güzel prezantasyonlar değişiyor hayatımızda.Tasarıdan 10 alıyoruz. Pırıl pırıl ,rengarenk herşey ama içerik 0 .Ne güzel sınıf geçiyoruz böyle böyle. Büyüyüp adam oluyoruz sonra. En güzel prezentasyon nasıl olur,öğretiyor, eğitiyoruz yarınlarımızı.

    Bir önceki yazımda tiyatro estetiğinden,muhteşem sahne görsellerinden,efektlerinden sözetmiştim.Bir yanı ile işin prezentasyon yanı.İçerik de önemli elbette.Göze hitap edebilmek kadar söze yönelik üretebilmek de önemli. Daha önemlisi her ikisini birden becerebilmek.

    Yeni birşeyler duymak,görmek istediklerimiz.Belki bu satırlarla da tüketiyoruz bilindik konuyu bilindik kelimlerle.Belki de kısa kesmek gerek bu yüzden.Ve belki de sırf bu yüzden farklı olanlara sahip çıkmak gerek.Bu da bir farklılık,farkındalık gerektirdiği için çetrefil bir durum.Durumumuz biraz karışık,yolumuz biraz uzun gibi.

    Kolay gelsin hepimize.....

Bu yazı toplam 361 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim