Bugun...


Halil ÇİFTÇİ

facebook-paylas
SULTAN
Tarih: 04-09-2020 17:12:00 Güncelleme: 04-09-2020 17:12:00


Bir devlet başkanı düşünün ;

Sarkı söylüyor, Spor yapıyor,mankenlik yapıyor,Futbol oynuyor bütün golleri sultan atıyor, 

Halterden anlıyor, Ekonomiyi iyi biliyor, At yarışlarına jokey olarak  katılıyor hep kazanıyor,

Güreş yapıyor, kazanıyor.Hatta araba yarışlarına katılıyor ama hiç kaybetmiyor. Girdiği seçimlerin tamamından  %99 oy  alıyor .  kaybetmek asla onun kitabında yok . Ülkede muhalefet kesinlikle  yok ,Basın tamamen sultanı yazmak zorunda hiç aksi  yok ve yasak ,ülke tamamen dış dünyaya kapalı bu ülkede sıkı durun korona virüsü bile yok.20 ile 40 yaşında ki vatandaşların yurt dışına çıkışları yasak ,devlet yönetimi ve karar veren tek bir kişi  ve o kişinin hayatı masallarda bile yok kısacası tam bir  sultan .Kendi ülkesinden kaçarak başka ülkeler gidenler vatandaşlar var,  onlarda gittikleri ülkede bulaşık yıkıyor ve en ağır işlerde çalışıyor ama yinede kendini mutlu ve şanslı hissediyor. Ya bukadar da olmaz diyenleriniz var hakikaten inandırıcı gelmiyor değil mi ?

Malesef böyle bir ülke var ve bu ülke  Türkmenistan 

Bu sultan ise 

Kurbankulu Berdi

Muhammedov.

Eğer zamanınızı ayırıp bakarsanız bunların doğru olduğunu göreceksiniz. 

Bu ülkede önce muhalefet susturuldu ,sonra halka sosyal yardım adı altında gıda yardımları yapıldı,sonra dış güçler ülkemizi dağıtacak diye siyaset yapıldı ve konuşan kim varsa vatan haini ilan edildi .

Dini duygular on planda tutuldu ,hatta ilk zamanlar elektirik su ve benzin mazot ücretsiz verildi,ve tam oldu artık dediği zaman bu yardımların hepsi kesildi millet aç susuz ve sefalet içinde yapacağı hiç birşey kalmadı dışarı çıksa polis tepesinde sultana bir kelime ettiğinde cezaevinde. hakkını arayacak ne bir mahkeme var ne de devlet kurumu .

Bütün sınır komşuları ile devlet kavgalı tamamen içine kapalı ve bu ülkede bir tek kişi var mutlu olan onun yaşam standardı dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile yok .Herkesi kıskandıracak şekilde. 

Burada yazıma son veriyorum  eğer okuduysanız yazdıklarımı vakit varken  yakında yasaklanması gündemde olan internetten araştırmanızı rica ediyorum .

Umarım benim düşündüğüm şeyleri sizde düşünmüyorsunuz 

umarım hepimiz için çok geç olmaz .

Selamlar..

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI