• BIST 89.900
  • Altın 214,587
  • Dolar 5,3868
  • Euro 6,0807
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İzmir : 14 °C

Venüs geri giderken size öneriler

16.12.2013 23:49
Esra Kardelen / Yazı İşler

Esra Kardelen / Yazı İşler

Güzellik, estetik, adalet, uyum, ilişki, romantizm, maddi gelir ve doğal tüm güzellikleri yöneten gezegen VENÜS, 8 Ekim'den itibaren başladığı geri hareketini 18 Kasım'a kadar sürdürecek. Üstelik yaklaşık 1,5 senede bir gerçekleşen Venüs’ün geri hareketi, bu sefer gezegenin güzelliklerini göstermede zorlandığı Akrep burcunda olacak.

Bu dönemde ilişkiler ve ortaklaşa maddi paylaşımlarımızı gözden geçirip değerlendireceğiz.

İçimizde biriktirdiğimiz eskiye ait her türlü olumsuz duygu, bizi bile şaşırtarak su yüzüne çıkabilir. Kızgınlıklar, suçluluk duyguları, utanç, hırs, kıskançlık, değersizlik ile karşılaşırsak bırakalım gitsinler.

Venüs’ün geri gitmesi, geçmişle ilgili rahatsız olduğumuz konularda kendimizi, her olayı ve herkesi bağışlamak için büyük bir fırsat. Su yüzüne çıkan bu duyguların sevgiye dönüşmesine izin verelim.

İLİŞKİLER:

Bu dönemde mevcut ilişkilerimizi sorgulayacak, hiçbir ilişkinin ‘mükemmel’ olmadığını farkedeceğiz. Her ilişkinin temposunun farklı olduğunu göreceğiz. Geçmişten gelen konuların tekrar gündeme oturması söz konusu. Ani kararlar almamakta, ilişkiyi kontrol etmeye çalışmamakta fayda var. Geçmişte aşık olduğumuz kişiler yine etrafımızda dolanmaya başlayabilir, eski sevgiliye dönmek için iyi bir dönem.

Bu dönemde cinselliğin baskın olduğu ilişkiler yaşanabilir.

PARA ve ORTAKLIKLAR - BORÇ İLİŞKİLERİ:

Ev, mücevher ve lükse dair ne varsa almayı düşünüyorsanız, bu tarihler arasına denk getirmemeye çalışın. Alışveriş yaptığınızda karar değişikliğine önlem olarak değiştirme kartlarını mutlaka alın.

Geçmişte verdiğiniz borçları geri istemeniz ve almanız kolay olacaktır.

Ortaklıklar ve eş ile maddi paylaşımların masaya yatırılacağını, iki tarafın da kendi alacağı konusunda ısrarlı davrandığını göreceğiz.

GÜZELLİK:

Geri giden Venüs, fiziksel olarak da beğenmediğimiz noktalarımızı bize hatırlatacak. Estetik operasyonlar, güzellik terapileri, zayıflama seansları, kolonterapi ve buna benzer bedenimizle ilgili düşündüğümüz planları uygulamanın tam sırası. Usul usul, içimize dönüp yapacağımız bu operasyonlar, Venüs'ün düzeleceği 18 Kasım tarihinden sonra güzellik arenasına daha iddialı çıkmamızı sağlayacaktır.

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI:

Koç: 20 Ekim Çarşamba akşamından itibaren Koç burcunda oluşan dolunayın etkisi altına giriyorsunuz. Bir süredir ezber bozmanız gerekiyordu. Özel ve iş hayatınızdaki ilişkileri daha fazla dengelemeye, yeni ortaklarla ilerlemeye başladınız. Sevgilinizle oturup tüm ilişkiyi gözden geçirme vaktidir. Her şey daha da netleşecek. Beklediğiniz soruların cevaplarını tek tek alacaksınız.

Boğa: Gün içinde yapmanız gereken işleri ihmal etmeyin. İşyerinde yardımlaşarak birçok konunun üstesinden gelmeniz mümkün. Hafta sonu herkesin aklında siz olacaksınız, telefonlarınız susmayacak. Karşınızdaki ısrarcı kişilere karşı sakin olmaya özen gösterin.

İkizler: Sosyal çevrelerde tanınırlığınız giderek artıyor. Herkes sizden daha fazla bahsetmeye başladı. Aşk konularında daha fazla durumu idare edemeyeceksiniz, karşı taraf sizden netlik ve karar bekliyor. Kalıcı bir ilişkiye doğru gidiyorsunuz. Hafta sonu sağlığınıza özen gösterin ve risk almamaya çalışın.

Yengeç: Geçen haftanın telaşı bu hafta yerini sizin için sakinliğe bıraktı. Evin dışı ve içi arasında denge kurmaya çalışacaksınız. Kariyer ve dış dünyada yaptıklarınız çok güzel, ancak evin ilgiye daha çok ihtiyacı var. Hafta sonu sakin ve huzurlu geçiyor. Kısa tatil planları yapabilir, doğayla başbaşa olabilirsiniz.

Aslan: Size yardım etmekten keyif alan hayranlarınız var. Hafta içi temponuz yüksek, yabancılar ile görüşmeler, kısa seyahat gerektiren konular sizin için önemli. Eğitim ve öğrenim konularında beklentileriniz sonuçlanacak. Hafta sonu ise evdekilerle iyi geçinmeye bakın, herkes aynı olaya farklı gözlüklerle bakıyor, empati geliştirmeye çalışın.

Başak: Herkes sizin kadar zeki olmak zorunda değil, iyiliksever insanların yardım önerilerini geri çevirmeyin. Yakın çevreniz hareketleniyor. Bu hafta kardeşler ve arkadaşlarınızla ilgili yeni haberler duyabilirsiniz. Onlara konsantre olacaksınız. Hafta sonu yaşça büyük kişilerin desteği ile bazı konuları çözebilirsiniz.

Terazi: Günlük ofis iş hayatınızda ve çalışmalarınızda hayal ettiklerinizi yapabiliyorsunuz. Bu da maddi imkanlarınızı artırıyor. Genel anlamda maddi imkanlarınızla ilgili atılım dönemindesiniz. Hafta sonuna doğru karşınıza çıkan talepkar insanları ikna yeteneğinizle sakinleştirmeniz mümkün. Açığa çıkan olayları bilmek size iyi gelecek. Hafta sonu sevgiliniz veya arkadaşlarınıza maddi destek vermeniz gerekebilir.

Akrep: Hafta başında size ne kadar yardım ettiklerini görüyor musunuz? İsteklerinizi dile getirmeniz, gerçekleşmelerini sağlayacak. Sağlığınızla ilgili konuların önlemini şimdiden alın. Maddi manevi bazı şeyleri bıraktığınızda hafiflediğinizi göreceksiniz. Hafta sonu gezegenler içinizden gelenleri gerçekleştirmenizi istiyor olacak. Test ediliyorsunuz.

Yay: Eviniz giderek güzelleşiyor. Zevkinizi yeni eşyalar alırken de göstereceksiniz. Cumaya doğru karşınıza yeni biri çıkabilir, ilişki kısa zamanda kalıcı bir hal alabilir. Bu konuda, daha başlamadan endişe geliştirmek yerine iyimserliğinizi kullanın. Hafta sonu yapmanız gereken bir kaç şey yüzünden bloke olabilir.

Oğlak: Arkadaşlarınızdan gelen destek perşembe gününden sonra artarak devam edecek. Hayattaki ideallerinizi masaya yatırıp sorgulama dönemindesiniz. Yeni grupların içine girerek aktif söz sahibi olma fırsatı bu hafta kapınızı çalacak. Dolunay, kariyer konusundaki adımlarınızı sorguluyor, inandığınız konularda ısrarcı olun. Hafta sonu doğada keyif çatabilir, sanatsal konularla ilgilenebilirsiniz.

Kova: Maddi anlamda bir süredir beklediğiniz güzel bir döneme girdiniz. Yeni bir iş bulmanız ya da mevcut işinizde ilerlemeniz, atılım yapmanız sözkonusu. Perşembe gününden itibaren düşünceleriniz işinizle ilgili olacak. Yabancı otorite figürleri, daha fazla koşturmanıza sebep olabilir. Hafta sonu mantığınızı ve zihninizi susturup biraz sezgilerle hareket edin.

Balık: Hafta içi gözler sizin üzerinizde olacak. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için harekete geçin, fazla kontrol etmeye çalışmadan akışına bırakın. Duygusal bir dönemden geçiyorsunuz. Olumsuz duygularınız ile başetmeyi öğrenmek için doğru bir dönem. Hafta sonuna doğru maddi imkanlarınızda iyileşmeler sözkonusu. Mağdur rolü oynamayıp hayatın içine girin.

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim