• BIST 101.742
  • Altın 228,354
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul : 5 °C
  • Ankara : -3 °C
  • İzmir : 8 °C

Siyasetin Değerlendirmesi

15.12.2013 00:42
Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Son günlerde yerel ve genel siyaset bir hayli ısındı. Özellikle Esenyurt siyasetinin ısınmasında gazetemizin de bir payı olduğunu düşünerek üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık.
30.09.2010 / 00:00


Geçen hafta gazetemizde yayınlanan AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer’le ilgili yazdığımız haber bölgede bir hayli ses getirdi. Çünkü, “AK Parti eleştirilemez” diye bir düşünceye sahip olan toplumumuz bu habere aşırı bir ilgi ve alaka gösterdiler. Bilhassa, yanlış yapan kim olursa olsun eleştirip doğruyu göstereceksiniz ki, yönetici konumunda bulunanlar kendilerini düzeltsinler. Şu anda yapıldığı gibi herkes ‘Şakşakcı’ olursa ve yapılan yanlışları bile söyleme cesareti gösteremezse o zaman yöneticilerin doğruyu görme ve doğru yapma gibi bir şansları olmaz.

 

Kraldan çok kralcılar

Bu haber yapıldıktan sonra her ne kadar beni bazı gazeteci meslektaşlarıma şikayet etse de, AK Parti İlçe Başkanı Şenay Değer büyük bir olgunluk içinde davranarak olumsuz hiçbir tepki vermemiştir. Aksine, haberi bir uyarı olarak algıladığını bile dile getirmiştir. Ama her yerde olduğu gibi AK Parti’de de ‘Şakşakcılar ve yalakalar’ hemen kendince savunma ve saldırma pozisyonuna geçip ağızlarından salyalar akarak bize ve gazetemize saldırmaya başlamışlardır. Bu saldırılar sıradan insanlardan değil de şans eseri yönetici olmuş kişilerden gelince daha garip oluyor.

 

CHP Esenyurt’ta yok

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye’de yakaladığı rüzgardan Esenyurt’a yansıyan bir şey yok. Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri ile birliği ve bütünlüğü sağlayamayan İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt garip bir şekilde bekleme pozisyonunu devam ettiriyor. Kemal Deniz Bozkurt daha ne kadar muhalefet yapmadan bekleyecek, bizlerde bekleyip göreceğiz.

 

Hasan Kara’da sorun yok

Esenyurt’un renkli siması SP Esenyurt İlçe Başkanı Hasan Kara’da CHP gibi sessizliğini sürdürüyor. Kara bir adım daha öne giderek muhalefet olmasına rağmen iktidarla olan ilişkilerine toz kondurmuyor. Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde sürpriz haberlerimiz olacak… Bizi izlemeye devam edin.

Gazeteci Murat Abdullahoğlu'nun yazısıdır.

Bu yazı toplam 374 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim