• BIST 99.677
  • Altın 220,135
  • Dolar 5,3318
  • Euro 6,0564
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : 4 °C
  • İzmir : 11 °C

Sivil Toplum Örgütleri sorunları takip ediyor

22.01.2014 19:44
Emre Güngör / Spor Yazarı

Emre Güngör / Spor Yazarı

Şanlıurfa Demokratik Toplum İnisiyatifi Türkiye ve Şanlıurfa’nın sorunları ile ilgili bir metin hazırladı ve Ankara’ya giderek bunu ilgililere sundu. Türkiye ve Şanlıurfa’nın sorunlarının çözümünde en etkili kurum olarak biz de sivil toplum kuruluşlarını görüyoruz. 


  Şanlıurfa Demokratik Toplum İnisiyatifi; Şanlıurfa Sivil Toplum İnisiyatifi Platformu’ndan sonra ikinci ciddi adım. Tespitleri ve ele aldıkları konular çok önemli. Özellikle Şanlıurfa’nın sorunları ile ilgili tespitleri ve konuyu rapor haline getirmelerini ciddiye almak gerekiyor. 


  Şanlıurfa’nın sorunlarını ele almak, incelemek, ilgililerine iletmek, çözüm önerileri sunmak bizim yıllardır üzerinde durduğumuz; milletvekillerimize hatırlattığımız ve sürekli dile getirdiğimiz bir husustur. 


  Zaten Şanlıurfa’nın sorunlarının çözüm merkezi olarak sadece milletvekillerinin görülmesini tasvip etmiyoruz. Bizim en büyük yanlışlarımızdan birisi milletvekillerine odaklı çözümler aramamızdır. Oysa milletvekilleri her zaman tek çözüm mercii olarak görülmemelidir. En büyük yanlışımız budur. 


  Milletvekillerimize yardımcı olmamız; sorunları araştırmamız ve bunları çözüm önerileri ile birlikte dile getirip arkasından da takip etmemiz gerekmektedir. Milletvekillerimize yardımcı olmamızın ve sorunlarımızı çözmemizin yegane yolu budur. 


  Bu bakımdan Sivil Toplum İnisiyatiflerini önemsiyoruz. Sayın icracılarımızın ve halkımızın temsilcilerinin de bunu dikkate alması ve üzerinde durması gerekiyor. Şanlıurfa’nın sorunlarını genel anlamda herkes biliyor. Ama önemli olan bunu nasıl dile getireceğimiz ve takibini nasıl yapacağımızdır.


  Şanlıurfa’nın acil sorunları var. Eksiklikleri ve yarım kalan yatırımları var. GAP’ın merkezi olan bu kentin geleceğini düşünmek ve geleceğe emin adımlarla taşımak için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. 


  Bu konuda sivil toplum inisiyatifleri üzerlerine düşeni yapmaya başladılar. Umarım herkes üzerine düşeni yapmaya başlar. Urfa’nın en büyük şansı budur. Bu şansı iyi değerlendirmemiz gerekiyor… 

Sedat Atilla

Bu yazı toplam 427 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim