• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul : 1 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İzmir : 5 °C

Senaryosu Saffet KAYA'dan

15.12.2013 02:43
Senaryosu Saffet KAYA'dan
Son günlerde Göle'de konuşulan AKP İlçe başkanının dayak yemesi olayına Hakan Çapan´dan farklı bir yorum geldi.

Göle Dölekçayır Köyü Muhtarı Cavit KOTANKIRAN'ın AKP Göle İlçe Başkanı Cengiz ÇAPAN’nı Cumhuriyet Resepsiyonuna katıldıkları için kendisine ve Muhtarlara ağza dahi alınmayacak hakaretler ettiği için yumrukladığı. yazılarak sahneye kunulan ve hedefine ulaştırılmaya çalışılan çirkin pilan, Cumhuriyet resepsiyonu ile geniş bir şer yapılanması tarafından bu günlerde Göle'de sahneye konuldu.

 

Bu planın uygulanmasına Göle ilçesinde başlamaları stratejik açıdan şart olması sebebi ile, planın uygulanmasına Göle'den başlandı. Çünkü AK Partinin kalesi Göle olarak görülmektedir. Ak Parti Göle Teşkilatını yıkmadan, Başta AK Parti Ardahan İl Başkanlığını, İl Teşkilatını ve İlçe Teşkilatlarını değiştirememekteler. DYP kökenlileri ve çevresinde yapılanmaya çalışan belli insanları, AK Parti Ardahan ve İlçelerindeki teşkilatlara konumlandıramamaktalar.

 

Dört dönemdir Ardahan'dan milletvekili seçilen Saffet Kaya, Ardahan halkımızın 15 yılını, dahası geleceğini ziyan etti. Millet adına, milletin temsilcisi olarak gittiği mecliste zamanının % 90'ını başka işlerde harcadı. Zamanın sadece geriye kalan % 10'luk kısmını Ardahan halkımıza ayırdı. Çünkü Meclisteki bir gurup arkadaşları ile birlikte Marmara Bölgesindeki arazilerin geleceği ile ilgilenilmesi gerekli idi. Oralar hallolduktan sonra Akdeniz sahillerimizin geleceği nasıl olmamalı. Bu sahil arazilerinin geleceği nasıl olmalı? sorunlarına zaman ayırdı. Kadim dost ve arkadaşlarından İhaleci Lütfü MORKOÇ ve benzeri kişilerle ilgilenmekten Ardahan'daki halkın Eğitimi ile, Yoksulluğu ile, sosyal yapısı ile nasıl ilgilensin Sayın Vekilimiz Saffet Bey.

 

Hem kamuoyunun yine bilmesi gereken, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş bey'in köylüsü olan Saffet bey Gerek İstanbul Büyük Şehir Belediyesindeki İhale dosyalarını incelemekten, içlerinde yolsuzluk yapılanlar var mı, yok mu durumunu tetkik etmekten Ardahan halkına nasıl zaman ayırsın? Şavşat'ın geleceğini düşünmek mi önemli? Ardahan'ın geleceğini mi? Mecliste Karadeniz bölgemizin milletvekilleri ile bir gurup oluşturup Şavşat'ın geleceğini, Marmara bölgesindeki hazine arazilerinin geleceğini, Akdeniz sahillerinin geleceğini planlamak varken; Ardahan'da Eğitim Türkiye'ye göre geri kalmış, Ardahan ÖSS'de sonuncu olmuş, tarım ve hayvancılık bir arpa boyu yol alamamış önemli mi? Tabi ki önemli değil.

 

Atalarımızın bir sözü var (Sn. Milletvekilimiz, Medar-ı İftiharımız için asla söylemiyorum) ''Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.'' hadi becerilse diyelim, bu mumu sabaha kadar yaktık. gece geçti, sonra ne olacak. Sabah olacak her şey meydana çıkacak. Şimdilerde olduğu gibi.

 

Ak Partiye geçmeden Ak Parti ve Ak Parti Genel Başkanı hakkında dergilere, sesli yayınlara katılarak çok ağır eleştiriler, sözler ve suçlamalarda bulunacaksınız. Sonra Kadir Topbaş beyin partideki ağırlığını kullanarak, (Ak Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarını yok sayarak) Ak Parti'ye geçecek ve Ardahan'dan seçileceksiniz. Sadece bu dönem değil bundan önceki dönemlerde de Ardahan'lılara Milletvekilliği zamanınızın sadece %10'nu ayıracaksınız, ve sonuca gelindiğinde de halk sizin ektiğiniz tarlayı görecek ve siz bunun üzerine derin ve aşağılık bir plan hazırlayacaksınız.

 

ALÇAK PLANIN İÇERİĞİ:

4 dönem Ardahan Milletvekilliği yapan Saffet Kaya, Ardahan halkının yaklaşık 15 yılını ziyan etti ve kredisi bitti. ''Ben sizin hizmetkârınızım, canlarım benim, Saffet Kaya size kurban olsun, ben sizi çok seviyorum v.s.) sözleri artık iş görmüyor. Ardahan halkını iknâ etmiyor. Şimdi 5. dönem nasıl olacak?

 

Plana göre AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarındaki tüm Ak Partililer değişmeli. Ardahan İl Başkanlığı seçimlerinde Nusret Koyuncu'nun karşısına aday çıkardı, kazandırmadı. AK Parti Genel Merkezini ve Ardahan'daki teşkilatları ikna edebilmesi için eline bir koz geçirmek istiyordu. Geçirdiğimiz bu seçimlerde Göle'den İl Genel Meclis Üyesi adayı olan kişilere halk tarafından oy verilmemesini istedi, Aksine bu adayların 3'ü de Göle Teşkilatının da gayreti ile halk oy verdi kazandı. Kazanmamış olsalardı fatura partinin Göle İlçe Teşkilatına ve Başkanına kesilecekti. Göle Belediye Başkanlığı seçimlerinde; önce adayın DYP'li Mahmut TOPRAK olmasını istedi onu başaramadı. Sonra seçim çalışmalarında ''Oylarınızı Saadet Partisinden Aday olan Mahmut TOPRAK'a verin'' dedi. yine olmadı. Ak Parti Göle Teşkilatını başarısızlıkla suçlayacağı bir malzeme yine çıkmadı.

 

Sonra bu adi ve alçak plan yapıldı. Senaryosu aşağılıkça yazılmış bu plan devreye sokuldu.

Köy muhtarları kullanılarak Ak Parti İlçe Teşkilat başkanına saldırtılarak.

 

Cakko Muhtar Piyon olarak kullanılacak. Muhtarlar tahrik edilecek. Cakko Muhtar Kahraman, genç subay Kubilay, İlçe Teşkilat Başkanı (kendisini defalarca tenzih ederek söylüyorum) Cengiz Başkan gerici, cumhuriyetimize karşı, ona buna saldıran, geçimsiz, ağzının lafını bilmeyen ve en önemlisi sanki tüm muhtarların kendisini istemedikleri ve artık gitmesi gereki olan birisi konumuna getirip. Cengiz Başkandan başlayarak, önce Ak Parti Göle Teşkilatındaki insanları değiştirmek, sonra zaten belirleyici bir güç olan Göle Teşkilatını eline geçirdikten sonra Ardahanİl Başkanını ve arkasından da İl teşkilatını değiştirerek DYP'li ekibi yerleştirmektir. Arkasından belediye başkanlarını DYP kökenli insanlarla değiştirmek çok kolay. Sanki AK Parti değil, DYP inşa edilmek isteniyor.

 

Senaryo CHP'li ve DTP'li kanadın da işine geliyor.

Yapılan bu alçakça plan, aynı zamanda %60 oyu ile Blok haline gelmiş Göle seçmenini parçalama projesi olması sebebi ile; bu olayın gerek basın ayağından gerekse de siyasi kanatlarından planlı bir şekilde destek verilmektedir. Göle'de başta geniş bir çevreye ve etki alanına sahip olan, sevilen, Refah Partisinden zamanın Ardahan İl Müfettişliği görevini uzun bir zaman yürütmüş, Saadet ve Fazilet Patilerinde kurucusu ve taşıyıcısı olmuş köklü bir siyasi geçmişe sahip olan, hakkında hiçbir suçlamanın rakipleri tarafından bile yapılamayan Cengiz ÇAPAN'ın bitirilmesi ile birlikte arkasından mevcut Göle İlçe Teşkilatı bitirilecek ve DYP kökenli, birtakım özü sözü bir olmayan kişiler teşkilata sokulacak. Arksından zaten Ardahan İl Başkanlığı seçimlerinde belirli olan Göle Teşkilatı ellerine geçmiş olduğundan Ardahan İl Başkanı ve İl Teşkilatı değiştirilecek. Baykuşlara Bayram...

 

Böyle bir tabloda gerek Göle'deki gerekse de Ardahan'daki Ak Partiye oy veren Seçmen dağılacak. Çünkü seçmen CHP ve DTP'de olduğu gibi kavga ortamından kaçmaktadır. İşte Saffet Kaya da 5. dönemde de Ardahan Milletvekili olabilmek için bu kadar çirkin pilanı Ali Uysal'a yönettiriyor.

 

Hakan ÇAPAN

Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim