• BIST 104.595
  • Altın 229,090
  • Dolar 5,4621
  • Euro 6,1917
  • İstanbul : 19 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İzmir : 17 °C

Senaristler yazıyor; Siyasi aktörler oynuyor

06.01.2014 20:16
Soru - Cevap / Uzman

Soru - Cevap / Uzman

Sadece yazılı ve görsel medyadaki haberlerle düşünmek,dünyayı yönetenlerin tam istediğidir.Önemli olan olayların perde arkasını görmeye çalışmaktır.

Dünyayı yönetenler asla sahnede görünen siyasi aktörler değildir.Onlar sadece dünyayı yönetenlerin yazdığı senaryoyu sahneleyen siyasi aktörlerdir.O halde dünyayı kimler yönetiyor?Senaristler kimler?
Hiç ismini bilmediğimiz sermayeye hükmeden silah, petrol , ilaç, bilgisayar v.b sektör devleri ve bunların arkasındaki masonluk yönetiyor Dünya'yı.Mason üstadlarının kararlarına bakıldığında bunları tüm çıplaklığı ile görürüz.(Bakınız İhanet Planları ve Cevat Rıfat Atilhan diğer araştırmacıların masonluk üzerine yazdığı çok sayıda eser)

Biz sadece buzdğının üstündeki kısmını görüyoruz.Meselenin asıl büyük kısmı su altında.

Basın gösterilmek isteneni sunuyor.Kuveyt savaşında petrole bulandı gibi gösterdikleri kuş Arşivmiş.
Mesela bölgemizde olması ve bizi yakından ilgilendirmesi nedeniyle Büyük Ortadoğu Projesi'ni ele alalım. BOP diye sunulan ;aslında enerjiye, Ortadoğu ülkelerine hakim olma ve yön verme projesi. Obama,Ahmedi Nejat ve El kaide aktör.PKK da.Öcalan'ın devletin adamı olduğunu devletin yarbayı söylemese kimse inanmaz.İsrail masonluğun Ortadoğu'daki üssü ve uçak gemisi.Hepsi senaryoyu sahneliyorlar.

Bu projenin 1.ayağı hayali korkularla ABD'nin bölgeye müdahalesi için haklı zemin oluşturmak.
Usame Bin Ladin'in CIA ajanı olduğunu bilmeyen yok. İnanın öldürülmedi de . El kaide terör örgütünü de korku yaratmak ve müdahaleye haklı zemin oluşturmak için kurduran ABD'dir.ABD'nin yardımı ve işbirliği olmadan ilkel bir terör örgütünün ikiz kulelere saldırdığını düşünmek karıncanın fili yeneceğini düşünmek kadar abestir. Nitekim dünya politikasında değişikliğe gitmek için bu saldırıyı ABD'nin yaptırdığı tüm belgelerle ortaya çıkmıştır.

Denebilir ki ; ABD 3.000 insanının ölümüne neden yol açsın? Devletler yüce menfaatleri için bunu hatta daha fazlasını göze alır. 2. Dünya savaşında devletler 20 milyon insanın ölümüne yol açmadı mı?

Bu projenin 2.ayağı İran korkusudur.Şah Rıza Pehlevi ABD'nin güdümünden çıkınca masonluğun Fransa' da beslediği Humeyni'ye İran İslam Devrimi yaptırıldı.

Dikkat edilirse El Kaide'nin de İran İslam Devrimi'nin de görünüşteki ideolojisi islam düşüncesidir.
Masonluk ve güdümündeki sermayenin kullandığı ABD İslam görünüşlü korku odakları oluşturarak Orta doğu'ya müdahale için meşru zemin hazirlıyor.İslamla terörü yan yana getirerek İslamı acımasız bir din olarak sunuyor.İslam ülkelerindeki etnik ve mezhep ayrılıklarını körükleyerek kargaşa çıkararak onları zayıflatıyor. İran ve Suudi Arabistan'ın İslamla ilgisi olmayan acımasız uygulamalarını İslama malediyorlar.

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)'nin 3.ayağı da Arap baharıyla halkı ayaklandırıp,güdümündeki Türkiyeyi de stratejik ortak,model ülke olarak sunarak Arap Halklarını da ılımlı,özünden kopmuş zararsız kitleler yapmak .Hatta global sermayenin tüketicisi yaparak siyasi hakimiyetlerini ekonomik sömürüyle de desteklemek.

Böylece bir taşla birçok kuş vuruyorlar. Biz de bu oyunları medyadan tatlı tatlı izliyoruz.Vay halimize.
Bunlar yararlıysa Filistin,Gazze,Afganistan,Çeçenistan,Eritre v.b halklara yapılan zulümler neyin nesi?İsrail zulümlerini sürdürme hak ve gücünü kimden alıyor?Osmanlı'dan sonra İslam alemi neden huzur bulamıyor?

İslam alemi olarak Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılımadıkça emin olun bu böyle sürüp gidecek.
Allah“Sen dinlerine uymadıkça,ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar.” (Bakara 120) ve “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a)sımsıkı sarılın.Parçalanıp bölünmeyin.Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz.Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetle rini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz. ”(Ali İmran 103) buyurmaktadır.

Başka söze ne hacet ? Allahın sözü üzerine söz olur mu?

Bu yazı toplam 358 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim