• BIST 89.884
  • Altın 214,502
  • Dolar 5,3714
  • Euro 6,0620
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İzmir : 14 °C

RUHBAN SINIF!

19.12.2013 15:16
Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Bir ülkede, ulusal takımın teknik direktörüne 100-150 bin TL, bazı kamu görevlilerine haftalık 15-20 saat çalışmaları karşısında 2-3 asgari ücret tutarında maaş-ücret ödeniyorsa, bazı kurumlarda işçi statüsünde çalışanlar, memur statüsünde çalışanların 3-4 katı daha fazla ücret alıyorlarsa (Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz), bazı kurum ve kuruluşlarda yüzlerce, binlerce danışmanlık kadrosu varsa; o ülkede hizmet-emek-üretim kargaşası ve ADALETSİZLİK var demektir..

Bir ülkede, yargıçlar tozlu dava dosyaları arasında kaybolmuşlarsa Adliye çalışanları GÜNEŞ’e hasretlerse, yargıçların, savcıların CAN güvenlikleri sağlanamıyorsa, ekonomik ve sosyal sorunları çözümlenmemişse o ülkede ADALET terazisi baskı altında demektir..

Bir ülkede; yalancılara, talancılara, soygunculara, bölücülere, yasa tanımazlara, hainlere gerekli CEZALAR verilemiyorsa, o ülkede HUZUR ve GÜVENLİĞİ SÜREKLİ kılmak mümkün değildir..

Bir ülkede, siyaset adamlarında devlet yönetimi için gerekli BİLGİ - BİRİKİM - DENEYİM aranmıyorsa, seçmenler onların geçmişlerini MERCEK altına yatırmadan OY veriyorlarsa, o ülkede DEMOKRASİNİN tüm kurum kural ve kavramları ile yerleşmesi mümkün değildir..

Bir ülkede, hemen hemen tüm mesleklerde meslek ilkeleri ve etiği her geçen gün daha büyük boyutta ÇİĞNENİYORSA o ülkede mesleklere GÜVEN kaybolmuş demektir..

O ülkede rejim ve yönetim şekli ne olursa olsun bana göre FARKETMEZ!

Çünkü, rejimler ve yönetim şekilleri herşeyden önce ülkede İNSANCA ve HAKÇA düzeni sağlamalıdır..

Amaç; önce İNSAN olmalı ve İNSANCA ve HAKÇA düzen kurulması için o ülkede ULUSÇA gerekenler yapılmalıdır..

Bence;

Dünya’nın en önemli SORUNU budur..

Bu yazı toplam 455 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim