• BIST 101.729
  • Altın 227,867
  • Dolar 5,3025
  • Euro 5,9989
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 8 °C

Polisi Çökerttiniz Kına Yakın

20.02.2014 15:02
Ahmet Durmaz / Esenyurt Haber Muhabiri

Ahmet Durmaz / Esenyurt Haber Muhabiri

Polis teşkilatı bir ülkenin iç güvenliğinin teminatı ve sigortasıdır. Bu birimin yapratılması, caydırıcılığının azaltılması, yıpratılması, gücünün zayıflatılması ancak ülke hainlerinin, suç örgütlerinin ve toplum parazitlerinin işine gelir.

Maalesef AB masal sevdasıyla milleti kandıran AKP bu birliğin dayatmaları, şartları neticesinde kanunlarla oynayarak adeta polis tekilatını iş göremez, vazife yapamaz hale getirmiştir.

Binbir güç vezorlukla yakalanan hırsız ve gaspçılar insan hakları dimeniyle karakollarda misafir olur hale gelip ertesi gün sırıtarak serbest kalmakta, canını riske atarak bunları yakalayan polisin görev yapma azmi kalmamktadır. Ayrıca bunları yakalarken şahsi düşman edinmekte, yaralanmakta ve hatta serbest bırakılan bu kişiler uğruna şehit olmaktalar.

Eli kanlı katil APO nun serbest bırakılma talepleri isyana dönmekte, devlet araçları yakılmakta, polise saldırılıp, mukavamet gösterilmekte, yollar, cadde ve sokaklara barikat kurulup terör yaratılmaktadır. Bunları yapanların korkacağı, çekineceği ortam kalmamıştır. AKP'nin çıkarttığı yasalara göre bunlar vatandaşın muktesep protestosu, fikrini demokrat bir şekilde beyan ettiği şekilde gösterilmektedir.

Hırsızlık, yaralama, darp, tecavüz, sarkıntılık neredeyse tutuksuz yargılanmaya dönmüştür. Devlet aleyhine isyan, devlet malını talan, yakma, yıkma, 40 bin kişinin, şehitlerin, gazilerin müebbibi katil Apo'nun yine bu topraklarda yaşayan hainler indinde serbest kalma talepleri ülke bu duruma getirildi.

Polis bu konuda aciz ve bicare durumda. Vazifesi yakalamak, yakalıyor, sonra serbest. Yediği taşlar, bu grubun eline düşerse linç girişimleri yanına kar. Sanki polis bilinçlice yıpratılmakta, ellerindeki araçlar eski, benzinleri kısıtlı, karakollar, vatandaşın kırtasiye bağışlarıyla ayakta. Taltif edilirse çıplak maaş üzerinde taltif, cezalandırılırsa maaşının tamamı üzeinden kesinti. Zar zor geçinme imkanı, çoğu şehrin ücra köşelerinde ucuza buldukları gecekondularda ikamet,geçim sıkıntısı, değişik ve ağır çalışma saatleri, birde bunlara yasaklardaki ellerini bağlayıcı ortamı ilave edin, alın size iç huzuru bozacak zihniyete hazırlanan ortam..

Ne yazık üç ay PKK'nın eline esir olupta geçen hafta serbekt bırakılan Polis Memuru Hakan Açıl'ın ailesi İçişleri Bakanı Aksu'dan yardım talep edip oğullarının kurtarılmasının talep ettiklerinde Bakan 'Siz İnsan Hakları Derneği'ne gidin onlar daha da faydalı olurlar' diyerek aileyi gönderiyor. Nitekim bu dernek aracı olarak polisimiz kurtuluyor. Bir ülke için bundan acı ve utanılacak ne olabilir. Polis bağlı olduğu bakanlıktan ne bekliyor ne buluyor.

Polisi çökertmeye ve ağırlığını azaltmaya devam ederseniz hainlerin talan ve isyan provaları kapıdadır. Ancak kimse heveslenmesin Türkiye'mizin tapu sahibi Türk Silahlı Kuvvetleri şükür ki hala dimdik ayaktadır ve Önder Atası'nın izindedir millette yanında emrine amadedir hainlere duyurulur.

Kredi kartı af mantığı

Kredi Kartı ülkemizde tam bir faciaya dönüştü. Dağılan aileler, intihar eden vatandaşlar, çaresizliğin sürüklediği soygun girişimleri ve daha nice örnekler. Bankaların uyguladığı temerrüt geri dönüş faizleri faiz rakamlarda % 8 ve daha üzeri faiz oranları uygulanıyor. Bunlara iş hukuka yansımışsa avukat ve icra rakamlarınıda ilave edin zaten zor durumda olan şahsın iyice çökmesine sebep oluyorlar. Ama maalesef Başbakan v Maliye Bakanı' na göre bunlar normal ve hatta Avrupa ile kıyaslayıp biz daha da iyi durumdaymışız gibi gösteriliyor. Avrupa' da kişi başı düşen gelir nedir? Avrupa' da her işsize devlet acil iş buluyor ve iş bulana kadarda işsizlik parası ödüyor. Avrupa' da çalışanın aldığı ücret ve satın alma güç oranları bizimle aynımı? Bizdeki bu kredi kartı faciasının rakamsal boyutları Ankara Ticaret Oda Başkanı Sinan Aygün tarafından her fırsatta açıklanmakta ve acil çözüm talep edilmekte. Buna karşın hükümet bu konuda son derece duyarsız ve ağır davranmakta ve hatta olumlu yaklaşmamakta. Nitekim Abdüllatif Şener bu konuda af çıkaramayız iki özel kişi ve kurumun alacaklarına ve borçlarına müdahale edemeyiz diyerek konuyu hafife almakta. Bunların matığı bu kadar peki o zaman soruyoruz ! Cinayet işleyen adamı af ederken ölen kişinin fikrini ve onayını alıyormusun? Tecavüz eden sapığa af ederken tecavüze uğrayanın fikrini ve onayını alıyormusun? Soygun yapan hırsızı, gaspçıyı af ederken alıyormusun? Bütün bu olaylarda kişilerin ve kurumların arasında geçiyor. Böyle mantık ve devlet adaleti olurmu. Cana ve mala göz dikenler, devletin polis ve askerine silah çekenler affa uğruyor, kredi kartı soygununa devam  et deniliyor. Fakir fukara garip guraba edebiyatının ağızlarından düşürmeyenlerede bu yakışır. Bankalar vatandaşı ezmeye devam.

Bu yazı toplam 506 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim