• BIST 99.677
  • Altın 219,937
  • Dolar 5,3371
  • Euro 6,0634
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : 4 °C
  • İzmir : 11 °C

Ortadoğuya Bir Adım

23.07.2014 11:19
Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Amerika, İngiltere ve İsrail; Ortadoğu da hakimiyet kurmak için bir adım daha ileri gidiyor. Amerika İsrail’e tüm desteğini vererek Filistin de soykırım yapıyor. Lübnan’a girip etnik çatışma sağlıyor. Irak’ta bir Kürt devleti kurduruyor. Ülkemizi de bölmek için etnik çatışmalar sağlamaya çalışıyor. Bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımız gibi sağduyulu Kürt vatandaşlarımızda bu uğurda kendini kullandırmıyor. Bazı kendini bilmezler Türkiye Cumhuriyetimizi bölmek için elinden geleni yapıyorlar. Saddam’ı getirenler ve götürenler aynı kişilerdi. Ortadoğu ülkelerini kendilerinin arka bahçesi sananlar gözlerini şimdide öncesinde de İran’a girmek elde etmek için tekrar iş başındalar.

 

Amerikan deniz kuvvetleri, Basra körfezinde büyük bir tatbikata başladı. ABD’nin Irak’ı işgal ettiği 2003 yılından beri düzenlenen en büyük tatbikata, bir çift uçak gemisi ile savaş uçakları katılıyor. Amerikalı Amiral Kevin Aandahl, tatbikatın, İngiliz askerlerinin İran tarafından gözaltına alınmasına yanıt olarak düzenlenmediğini, İran’ı tehdit anlamına da gelmediğini söyledi. Aandahl, Amerikan savaş gemilerinin İran karasularından uzak duracağını kaydetti. ABD’nin tatbikatına 10 binden fazla askeri görevlinin katıldığı bildiriliyor.

 

Muhtemel bir savaşın ayak sesleri geliyor gibi. Neden başka bir yer değil de Basra körfezinde tatbikat yapılıyor. Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri Ortadoğu’yu çok sevdiler sanırım. Ortadoğu ülkeleri Osmanlı toprağı olduğu zamanlarda Arapları kışkırtarak Osmanlıya baş kaldırtmış Osmanlıdan ayrılmalarını sağlamıştı. Bugün ise Osmanlıyı parçalamak için kullandığı Arap ülkelerini kendi içerisinde tekrar parçalama yoluna gidiyor. Görmeyen gözlere kör denir. Kendine bakanları görmeyenlere de nankör denir.

 

Avrupa Birliğine girdiğimiz zaman Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinin bize bakışı tümden değişecektir. Müslüman ülkelere zulüm eden katil Avrupa Birliği ülkeleri arasında Türkiye’nin ne işi var diye soracaklardır.

 

Türkiye’ye Ermeni soykırımı yapıldığı suçlamasını atanlar şu anda Filistin, Azerbaycan, Irak gibi ülkelerde neden Müslümanları kırıp geçiriyorlar. Geçmişte Arapları kışkırtanlar bugün Kürtleri kışkırtıyorlar. Vaat edilen şey aynı size ayrı bir ülke kurmanızda yardımcı olalım.

 

Karşılığında istediğimiz şey sadece petrol ve biracıkta Ortadoğu’da kargaşa yaratmak. Nedeni ise hiç kimse bize karışmadan kendi içinde iç savaş yaşasın bize bulaşmasın. Petrol bizim karmaşa sizin olsun.

 

Toplumları çökertmenin yolları çok açık, din yoluyla olmazsa milliyetçilik yoluyla. Manevi değerlerde olduğu gibi milli değerlerlerimize de sahip çıkmak lazım.

 

Gün milliyetçilikte ve maneviyatta birleşme günüdür.

Bu yazı toplam 925 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim