• BIST 101.742
  • Altın 228,354
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul : 5 °C
  • Ankara : -3 °C
  • İzmir : 8 °C

Olumlu ve Olumsuz Gelişmeler İç içe

22.01.2014 19:41
Esra Kardelen / Yazı İşler

Esra Kardelen / Yazı İşler

Şanlıurfa’da hem olumlu hem olumsuz gelişmeler hep iç içe cereyan ediyor. Bir yandan olumlu gelişmelere sevinirken; diğer taraftan da olumsuz gelişler adına üzülüyoruz. Belki yaşamın bir gereği bu olumlu ve olumsuzluklar hep iç içe ama Şanlıurfa’nın artık daha fazla olumsuzluklara tahammülü yoktur diye düşünüyorum. 


  Önce olumsuz gelişmeyi yazayım istiyorum; İl Sağlık Müdürümüz Dr.Münip Görgün’le ilgili olumsuz gelişme ne yazık ki; halledilemedi ve sanırım görevden alınma yazısının ısrarla tebliğ edilmesi isteniyor. Geçen haftaki yazımızda da belirtmiştik. Şanlıurfa’ya hizmet etmek için çırpınan bir bürokratın görevden alınması hem onu göreve getirenler hem de Sağlık Bakanı için koskoca bir ayıptır diye düşünüyorum. 


  Sayın milletvekillerimiz ve il yöneticilerimizin konu ile yakından ilgilenmelerini ümit ediyoruz. 
  Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastahanesinin tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Başta Sayın M.Faruk Bayrak olmak üzere hastahanenin ödenekleri ile ilgilenen ve inşaatın bitirilmesi hususunda hassasiyet gösteren milletvekillerimizi ve diğer herkesi kutlamak gerekiyor. 


  Bu konuda çok önemli bir çalışma daha yapılıyor. Sivil Toplum Örgütleri ve Şanlıurfa’nın önde gelen insanları ortak bir çalışma grubu oluşturarak yardım toplamaya başladılar. Hastahanenin önemli eksiklerinin giderilmesi ve hizmete açılmasının çabuklaştırılmasını amaçlayan bu çalışma için de bütün Urfalıları destek olmaya çağırıyoruz. Sağlık alanında önemli bir eksiğimizi kapatacak olan bu yatırımın 2003 içerisinde hayata geçirilecek olması hepimizi heyecanlandırıyor. 


  Bir olumlu gelişme de uluslararası havaalanı ile ilgili çalışmaların yeniden başlamış olması. Aslında bütün bunlar bir kere daha gösteriyor ki; sorunlarımızla ilgilenirsek ve ısrarla takip edersek netice almamız mümkün. Keşke birbirimizle uğraşmayı bıraksak da memleketimizin sorunları ile ilgilenmeye devam etsek diyorum. Elde edeceğimiz başarılar hepimizin geleceği adına mutluluk verici gelişmeler olacaktır. 
  
  Zaten hepimizin görevi önce Urfamızı geliştirmek ve eksiklerini gidermek değil midir?

Sedat Atilla

Bu yazı toplam 329 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim