• BIST 102.715
  • Altın 224,151
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul : 6 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 7 °C

Muhalefet Omar

23.07.2014 10:22
Ahmet Durmaz / Esenyurt Haber Muhabiri

Ahmet Durmaz / Esenyurt Haber Muhabiri

Ömer, sade, halktan biri. Yalan nedir bilmez. Sevdi mi tam sever, tutu mu tam tutar.

Ömer ismini kısaltmıştır kabalaştırarak, bizim insanlarımızın bazıları. Omar… Omar muhalefettir bütün olumsuzlara. Makam mevki dinlemez Omar, onun değerlerine ters düştünüz mü Allah esirgesin sizi, yandınız Omar’ın muhalefetinden. Halkın değerlerini kendi değerleri bilmiş bu adam  doğruyu, yanlışı hakça – halkça ayırır. Siyaset yapmak (politikacılık)  dürüstlük işidir onun için.

            Halktan biri olan her zayıf insan, nasıl ki  adaleti esas alırsa, Omar’da adaletten yanadır. Ama her nasılsa, adaletsizlikten hep yakınır durur. Kendisi değildir haksızlık yapan, haksızlık yapan siyasi yöneticilerdir onun için her zaman.

            Omar bu kendisine verilen görevi layıkı ile yapar, yerine getirir. Bir delegelik uğruna yapılan parti içi fırıldaklıklara içerler durur. Bekler, halkın arasındaki kuytu sessiz köşesinde Omar, kendisine haksızlık yapan sahte politikacılarla hesaplaşacağı günü.

            Gün seçim günüdür. Sandıktır hesap günü onun için.

            Ömer bir tane değil.Binlerce Ömer vardır hesap gününü bekleyen. Politikacılar onları görmek istemeseler de.

            Seçim yaklaşırken hiçe sayılan görülmemezlikten gelinen Ömerler hatırlanacak. Kim bilir, bir Ömer bulmak için kaç kapı çalınacak?

            Büyük mizah yazarı Aziz Nesin” İt kağnı gölgesinde gidermişte, ne büyük gölgem varmış, dermiş” der. Gölgesizler, ayak izi olmayan ruhani varlıklar gibi hayal adamlar. Sadece bir parti liderinin arkasına saklanarak varlıklarını ispatlamaya çalışanlar. Halk biliyor ki; sizde biliyorsunuz ya o gölgeler sizlere ait değil. O ayak izleri sizlerin ayak izleriniz değil.

            Üretmedikçe, yönetmedikçe, çoğalmadıkça, projelendirmedikçe, bütün söylemleriniz havada kalır. İnandırıcı olmaz. Kendi parti ve düşüncelerini savunamayanlar, siyasetçi, politikacı geçindiği günümüzde Omarlar ne kadar muhalefet etse az gelir.

            Halk her zaman doğruyu seçer. Halkın oyunu alamayan siyasetçilerin yapacağı bir iş var.” Bulundukları makamı, en kestirme yoldan terk etmek”

            Vatandaşı, Omarları önemsemeyenler “ hüngüt” kuşu gibi yalnızlaşmaya mahkumdurlar.

            Unutulmamalıdır ki, siyaset çok insanlarla yapılır.   

Bu yazı toplam 900 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim