• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul : 3 °C
  • Ankara : 4 °C
  • İzmir : 6 °C

İşte ruhsal terapi karnem

04.01.2014 13:49
İşte ruhsal terapi karnem
Bu dünyada vakti ve parası bol olan insanlar da olmasa birçok insan işsiz ve parasız kalırdı.

Mutlaka bir yerlerden duymuşunuzdur son zamanlarda memlekette çok tuhaf alanlarda bir uzman patlaması yaşanıyor.

Diyebilirim ki her üç kişiden bir tanesi ya Reiki ya Feng-Şui ya da Kick Boxing uzmanı.

Böyle giderse yakında öğrenciden fazla öğretmen olacak etrafta.Tabii ki bu da son analizde kapitalizmin gelişmesi açısından son derece olumlu bir adım çünkü herhangi bir konuda talepten fazla arz olması bence kapitalizmin mükemmel şeklidir, bilmem anlatabiliyor muyum?

İstanbul'da içi sıkıntıdan bunalan burjuva ve küçük burjuva hiç bitmeyen gündelik neşe arayışlarını sürdürdükçe, birkaç ay içinde bu moda furyası da tüketilince bu sefer başka uzmanlıklar ortaya çıkacak ve bu kısır döngü hiç bitip tükenmeden sürüp gidecek.

Dedim ya arz talepten fazla, bu durumda tek bir konuda yeterince müşteri çekemeyen uzmanlar sonunda çözümü bir araya gelip, paket programlar oluşturmakta bulmuşlar.

Müşteri onlara gidince analizini yapıp, profilini tanımlayıp sonra onun hayatını daha iyi yaşaması için ne tür bir yol izlemesi gerektiğini saptıyorlar.

İnsan daha huzurlu ve güzel nasıl yaşayacağını başkalarına, üstelik para da ödeyerek neden sorar bunu ben bilmem ve anlamam ama böyle bir şey de varsa bu dünyada o zaman bir araştırıcı gazeteci olarak benim de bu işin temeline inip meseleyi daha derinden incelemem gerekiyor.

Dolayısıyla bir 'ruhsal terapi' şirketinin çeşitli uzmanlar aracılığıyla benim hakkımda yaptıkları incelemeler sonucunda yazdıkları karneyi halka açmaya karar verdim.

* * *

İşte ruhsal terapi karnem:

Müşterinin fiziksel tipi: Bu müşterimiz bu dünyada bazı şanssız insanları kategorileştirebilmek için özel olarak oluşturulmuş 'Piknik tipi insan ' türünün aşırı ucudur. Kendisini bu dünyada var olan zayıflama reçetelerinden hiçbir tanesiyle zayıflatabilmek mümkün olmamıştır. Hatta bazı kür tiplerinin onu daha da şişmanlattığı tespit edilmiştir. İşin tuhafı müşterimiz bu halini hiç problem yapmamakta, plajda yürürken mayosunun göbeğinin altına düşmesini mutlulukla izlemekte ve etrafına da 'artık hedefim şişman kalmak. Tipim ebediyen bozuk kalacak ama stressiz bir çirkin olacağım en azından' diye de konuşmaktadır. Dolayısıyla bu müşterimizi Kick-Boxing kurslarından muaf tuttuk. Hayır, yani bilimsel açıdan bu sporu yapmasında bir sakınca yok belki ama hareketleri yapmaya çalışırken öylesine komik bir görünüm oluşturuyor ki hocalarımız onu katılarak gülüp izlemekten başka müşterilerle uğraşmaya vakit ayıramıyorlar.

* * *

Müşterinin Feng-Şui'si: Evini Feng-Şui ilkelerine göre düzenlemeye gittiğimizde bizden talebi şu oldu: Evdeki bütün iyi ve güzel enerjiyi büyük ekranlı televizyonu ile oturulmaktan kendi fiziğini almış ve evet piknik tipli hale dönüşmüş koltuğu kaplayan küçük bölgeye vermemi, bunu dışında evin geri kalanıyla ne yaparsak yapalım umurunda olmadığını söyledi. Ha, bir de tuvaletine iyi enerji verecekmişiz çünkü hayatı televizyonu ile tuvaleti arasında paylaşılmış bir şekilde geçip gidiyormuş. Master Feng-Şui'cimize de özel ricada bulunarak tuvalete yoğunlaştıracağı iyi enerjiye ayrıca bağırsak yumuşatıcı özellikler de katabilirse kendisine iyi bir bahşiş vereceğini de söyledi. Ayrıca seri katillere özgü bir enerji varsa evi düzenlerken bunu da Rana'nın yoğun olarak bulunduğu bölgelere dağıtmamızı özellikle ve ısrarla talep etti. Özetle bu kişi son derece zor bir müşteriydi.

* * *

Müşterinin Reika'sı: Master olduğunu iddia eden ancak bu sıfatı nereden aldığı da bizce meçhul olan uzmanımız, müşterinin vücuduna elini yaklaştırmayı bir türlü başaramadı. Müşterinin vücudunun her bir santimetresi sanki negatif enerjiyle ve hatta kötü ruhlarla dolu gibiydi. Piknik tipli adamın her miliminden negatif enerji fırlayıp, yerlere dökülüyordu. O kadar ki pozitif enerjileri harekete geçirmek için onun yanına yaklaşmaya çalışan uzmanımız bir anda kendini karşı duvarda buldu çünkü sizin de bildiğiniz gibi bu dünyada kötülük iyiliğe karşı daima kazanır. Bir tek 'Rana' kelimesini söyleyince müşterinin vücudundaki tüm negatif enerji birden sönüp gidiyordu. Müşterimiz bunu kendindeki negatif enerjinin bir tek Rana'dan ölümüne korktuğunu ve onun sadece adının bile tüm negatif enerjinin vücudunda bir yerlere saklanmasına yol açtığını açıkladı. Bunun vücudunun hangi bölgesi olduğunu tüm ısrarlarımıza rağmen bize söylemedi. Uzmanımız onun vücuduna Reika'yı ancak sürekli olarak 'Rana, Rana; Rana' diye sayıklayarak uygulayabildi. Kelimeyi tekrar etmeyi unuttuğu anda da kendisini negatif enerjinin gücü nedeniyle yere kapaklanmış olarak buluyordu.

* * *

Müşterinin Ayurveda raporu: Müşterimiz Dalai Lama'dan nefret ettiğini bu nedenle onunla alakalı olabilecek her terapiyi ret edeceğini, bu nedenle de Ayurveda uzmanımız kendisine yaklaşmaya kalktığında onu iki eliyle boğacağını söyledi. Ayurveda'nın Dalai Lama ile alakası olmadığını açıkladığımızda da yalan söylemeyin diye bağırdı ve kendisini bir komploya getiremeyeceğimizi belirtti. Müşterimiz ayrıca Ayurveda türünde abuk bir ismin olsa olsa Tibet'ten çıkabileceğini sinirli bir şekilde ifade etti. Öylesine sinirliydi ki bir ara Kick Box uzmanımızdan acaba yardım mı istek diye de düşündük ama müşterimiz kapıyı çarpıp gittiği için de aşırı tedbirlere gerek kalmadı.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim