• BIST 94.571
  • Altın 209,496
  • Dolar 5,3365
  • Euro 6,1092
  • İstanbul : 13 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İzmir : 16 °C

İnsan ol da..

30.08.2013 13:25
Ali Rıza Yılmaz / Yazar

Ali Rıza Yılmaz / Yazar

Sadece yürüdüğün için, sadece yazdığın için, sadece düşündüğün için, sadece aynı fikirde olmadığını gösterdiğin için, tepkini belli ettiğin için, “artık yeter ulan” dediğin için, “ülkeyi satma amk” diye düşündüğün ve bunun yüzünden toplandığın için, bazı şeylere “hayır” dediğin için, GERÇEK DEMOKRASİ istediğin için, hatta çok komik ama sadece öylesine durduğun için “hükümetin” polisinden dayak yersin. Yine “hükümetin” doktoru eğer yediğin dayakta kafatasın kırıldıysa onu tıbbi atığa atar ve sana ağrı kesici yazar yollar. Sadece polise düşünceni söylediğin için alnının çatısından vurulursun. Bazen gözaltına alındığında avukatının bile haberi olmaz. Çünkü seni karakola değil ucra karanlık köşelere götürürler. Bir otobüsün içinde nefessiz kalana kadar, kaşın gözün yer değiştirene kadar dayak yersin. Mosmor gittiğin hastaneden “sağlam” raporu alırsın. Hatta yakın mesafeden atılan gaz fişeği yüzünden gözünü, kolunu, bacağını kaybedersin. Yaralandığında üzerine yoğun biber gazı sıkılır bir de TOMA ile ilaçlı su dökülür.
“Hükümetin” adamları ve şaşakçıları kendisiyle aynı fikirde olmadığı için bir din adamının görev yerini değiştirir. Zihinsel engelli bir kız çocuğuna tecavüz ederken suçüstü yakalanan şakşakçı şahıs tutuksuz yargılanır. Elinde pala ve satırla hiç bir boktan haberi olmayan mahluklar can avına çıkar ama tutuklanmaz bile. Hatta ve hatta 4 sapık çavuş küçük bir kız çocuğuna tecavüz eder ama serbest kalır. 26 tecavüzcüsü olan N.Ç için “kendi rızası” raporu verilir. Kur’an hocası tarafından defalarca tecavüze uğrayan bir erkek çocuğu kendisine yapılanları mahkemede herkesin içinde anlatmak zorunda kalır. Psikolojik destek verilmez. Hocanın nevresim takımları, DNA için sperm örneği alınmaz. Çocuklara zorla izlettirdiği filmleri ve telefonuna da el koyulmaz. Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Medeni Yıldırım ve Mehmet Ayvalıtaş’ın katilleri serbest bırakılır. Çünkü yarısından çoğu “hükümetin” polisidir. 
Daha bitmedi…
Herkes Taksim’de yer sofrasında güle oynaya iftar yapmasın diye TOMA’lar dizilir. Kafası jöle içinde olan şakşakçı bir adam söylediği salak salak şeyler yüzünden “hükümetten” ödül alır ve maaşı 51 bin TL’ye yükseltilir. 
Toplumu yüzde 50 diye ayıran bir diğer geri zekalı da Twitter’ına bu Cumhuriyeti biz kurduk biz yaşatacağız yazar. (Cumhuriyet derken gerçeği değil. Onun kendi Cumhuriyeti)
Bu takım Allah’ı kullanan insanlar sadece bir ay aç kalarak tüm günahlarının silinebileceğini düşünür. Aç kalarak dedim evet çünkü oruç tutmanın asıl anlamını bilmezler. Göze, dile, vicdana, beyne, mideye ve en önemlisi nefse hakim olmaktır Müslüman’lık. Din bir köşeye dursun her şeyden önce “iyi” bir insan olabilmek için vicdana gerek vardır. Bu saydıklarımı sadece Allah’a yalakalık edip bir kaç ay aç kalmakla yaparak değil bütün bir ömrü böyle geçirmektir. Küçük çocukları ve hayvanları objesi olarak görmemektir. Aklının bacak aramda olmamasıdır. Suçsuz insanları hipokrat yemini ettiğin halde fikrinden dolayı öldürmemektir. Çalmamaktır. Halkı bölmemektir. Üç kuruş için hükümetin şakşakçılığını yapmamaktır. İnsanları öldürmemektir. Ne olursa olsun öldürmek için Allah’ın verdiği canı kendini bir bok sanıp fikrine uymuyor diye almaya yeltenmemektir. Haksızlığa göz yummamaktır. Bana dokunmayan yılan da gebersin demektir. Müslüman değil insan olmak lazım yani. İstersen peynire tap ama insan ol önce!
Şimdi ben bu söylediklerim yüzünden pişman değilim. Aklım var çok şükür düşünüyorum. Daha çok uzatırım ama içim el vermiyor. Bu yazdıklarım sadece “yakın geçmiş”
Ben/bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuğu/çocukları olarak bunların hesabını bir bir ödeteceğiz.
Şu an biz meydandakiler, kardeşlerim, yoldaşlarım önce girilecek delikleri tıkıyoruz ki, kaçacak yerleri kalmasın. Bu dünyada yatacak yerleri olmadığı gibi ahirette o inandıkları “Allah” da yanlarında olmayacaktır. 
Çünkü hiç bir kitap, hiç bir mezhep yanlışı, vicdansızlığı, katliamı, bölücülüğü, kurbazlığı, suçluya eyvallah diyeni kabul etmez!

Bu yazı toplam 426 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim