• BIST 94.571
  • Altın 209,137
  • Dolar 5,3365
  • Euro 6,1092
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İzmir : 17 °C

Helal Olsun Size Çocuklar !!!

21.01.2014 23:15
Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

ÖSS defterini kapatalı seneler olsa da,bu seneki sonuçları içimde belli belirsiz bir heyecanla bekledim. İşin açığı şehrimin nasıl bir derece elde edeceğini merak ediyordum. Nihayetinde sonuçlar açıklandı ve ben de geçen yılki yaşadığım duyguyu bir kez daha yaşadım. Karaman’ımın o fedakar, özverili gençleri yeniden mutlu etmeyi başarmıştı.Öyle ki,Türkiye sıralamasında birinciliği gene kaptırmamışlar ve şehrimizin tekrar gurur kaynağı olmuşlardı.


Karaman halkı olarak böyle muhteşem başarılara o kadar hasretiz ve o kadar açız ki… Çünkü içimizi incir çekirdeğinin molekülünü doldurmayacak çekişmelerle,kavgalarla öylesine doldurdular ki,böyle başarıları gazete köşelerinde,televizyon kanallarında arar olduk.Şuna eminim ki, basında bu muhteşem tabloyu gören birçok Karamanlı kardeşimiz,bendeniz gibi havaya zıplayıp bu mutluluğa ortak olmuştur.


Aslına bakacak olursak bu gençlere çok şey borçluyuz ve bu borcu milyarlarla ödeyemeyiz…

Ne yapmıştır bu gençler ?

Kazandıkları bu çok mühim başarının yanı sıra,tüm Türkiye’nin belleğine “Karaman” adını kazımışlar,şehrimizin paha biçilemez bir tanıtımına vesile olmuşlardır.

Bazı kesimlerin trilyonları kediye ve bilumum Sibel Can’lara yükleyerek “Bakın biz bir trilyona tanıtım yaptık, gururluyuz, Karaman’ı geleceğe hazırlıyoruz, kıymetini bilin haa !” gibi akıllara ziyan düşüncelere gark oldukları şu devirde bu çocuklar o zevata en iyi cevabı azimleri ve sarsılmaz inançlarıyla vermişlerdir.

Neymiş o zaman efendim ?

Gerçekten isteyip,akla mantığa uygun çözümler üretip, bu çözümler doğrultusunda hedefe tam gaz ileri diyebilmekteymiş hüner….
 

Sadece ÖSS başarısı mı bizi bu derece mutlu eden? Tabii ki hayır. OKS’de şehrimizin yadsınamaz yükselişi ve okullarımızın AB projelerinde kazandığı daha nice başarılar, ve en son kız meslek lisesi’nin yazdığı destan bunlara birkaç örnek.Ama tabii bu muvaffakiyetlerin ağaç,sanal yazar,Sibel Can gibi önem derecesi son derece yüksek(!) mevzuların yanında hiçbir değeri yoktur, olmayacaktır da…

Ama kimse bu çocuklara bir “Helal olsun” sözünü de esirgemesin,bu reklamı bize ne Sibel Can ne de Konya/Karaman diyen Hakan Altun yapı vermezdi bilesiniz.

Bu yazı toplam 508 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim