• BIST 102.715
  • Altın 224,151
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul : 6 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 7 °C

Grip Yüzünden Meslek Bırakılır mı?

18.01.2014 14:02
Şiir Adam / Twitter Yazarı

Şiir Adam / Twitter Yazarı

Dilovası CHP teşkilatı bildiğimiz üzere 3 dönem Belediye Başkanlığı, bir dönem Milletvekilliği yapmış olan Salih Gün ile seçimlere hızlı başlamıştı. Seçimi Salih Gün ile kazanacağız diyerek kendilerini adapte etmişlerdi. Salih Bey’in adaylığı için çok uğraştıkları kaçınılmazdı. İlçe Başkanı Sedat Çarıkçı ve teşkilatı gerçekten büyük bir azim içerisinde çalışmalarını sürdürüyordu.Yalnız, hiç olmadık bir anda hastalığı sebebi ile  Sayın Salih Gün, teşkilatı yarı yolda bıraktı. Bunu duyunca çok şaşırdım, çünkü Sayın Salih Gün, geçenlerde bizi basın açıklaması yapacağı denilerek ilçe teşkilatına çağırdı, bizde gittik tabi ki, biz gittiğimizde içeride basından başka arkadaşlarımız vardı. Bizler konuşmaları bölmeden dinledik ve Salih Bey’in açıklama yapmasını bekledik. Yalnız Salih Bey’de nasıl oluyorsa bizden soru beklediğini, biz sormasak bir şey açıklamayacağını söyledi. Tabi biz şaşırdık, moralim bozulduğu için açıkçası soracak pek bir şey gelmedi aklıma o sırada aklıma Salih Bey’in hasta olduğu için birkaç gün ortalarda görülmediği geldi ve Salih Bey hastalığınız nedeni ile geri çekilecekmişsiniz dedim.

Tabi öle bir şey yok aslında, o an aklıma öle bir soru geldi sordum. Herkes şaşırdı ve bana baktı, sonra Salih Bey şöyle bir açıklama yaptı.

-Bana, sen hiç grip oldun mu? diye sordu

-Bende, gayet tabi oldum dedim!

-Peki, grip olduğun için mesleğini bırakır mısın? Dedi

-Bende, bırakmam tabi ki dedim!

-e peki bende grip olduğum için mesleğimi bırakır mıyım sence dedi

-Bırakmayın tabi başkanım ben sadece öyle bir duyum aldım dedim!

-Yanlış duyum almışsın birkaç gün dinlendim şimdide buradayım gördüğün gibi dedi.

Bu diyaloglar arasından çok bir zaman geçmeden Salih Bey’in hastalığı sebebi ile geri çekildiğini duydum. O sıralarda AK Partiden Ercan Dalkılıç’ın aday adayı olacağı duyumları gelmişti.

Doğal olarak çok şaşırdım, hatta çok çok şaşırdım, yahu insan ufak bi hastalık yüzünden mesleğini bırakır mı başkanım, 

Dedim kendi kendime…

Bu yazı toplam 559 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim