• BIST 99.677
  • Altın 219,937
  • Dolar 5,3371
  • Euro 6,0634
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 12 °C

Devletli olsun inşallah

20.01.2014 12:07
Harun Arslan / Beylikdüzü Muhabiri

Harun Arslan / Beylikdüzü Muhabiri

Planları tutmadı, bekledikleri olmadı ya; elbette boş durmayacaklardır.

Neymiş efendim; tek adaylı bir kongrede, tek bir MYK listesi ile gerçekleştirilen, tek adam seçimi demokratik sayılamazmış…

Neymiş efendim; "Gözlerini milletvekilliğine diken il başkanları; bir başka baharın ardına saklanmış umutlarına kavuşabilmek için, ellerine tutuşturulmuş oy pusulalarını sandığa attırıp, karşılaştıkları zillete katlanmak zorunda bırakılmışlar.. Zaten üst kurul delegeleri de, ahbap çavuş ilişkisi ile tanzim edilip, ülkücülük dışı bir ölçüyle, hısım akrabadan seçilerek taşınmışlar salona.."

Şu haysiyetsizin söylediklerine, demokrasi tarihimizin en büyük parti kongresine düşürmeye kalkıştığı gölgeye bakın!

Siyasi muarızlarımız MHP'nin "iktidar yürüyüşü"nü ibret ile izlerken, utanma duygusunu kış uykusuna yatırmış yazar kisveli müptezelin, dilinden dökülenlere kulak verin ve başınızı kaldırın Allah aşkına!

Hepimizi kendisi gibi uşak ruhlu zannederek gemi azıya almış, bilerek felakete koşuyor... Hem de hiç korkmadan!

Daha birkaç gün önce kapısında merhamet dilendiği genel kurul delegelerine hakaret yağdırırken utanacağını düşünemezdim ama, kuş yüreğinin çarpıntıya kapılmasını beklerdim doğrusu… Cürete bakar mısınız? Bu kadar cesaret ulufe ile sağlanamaz! Anlaşılan o dur ki, güvendiği dağlara kar yağdırmanın zamanı gelmiştir..

Bu saatten sonra bazıları dikkatli konuşmalıdır! Çünkü, ne MHP sıradan bir partidir, ne de MHP'li sıradan bir partili...

Kongreden çıkan sonuç doğru okunmalı ve kılıçtan keskin iradeden herkes nasibine düşen payı almalıdır.. Kime ne denir, ne denmez; kime ne yapılıp, ne yapılmaz önceden kestirilmelidir... Yoksa, adalet mesuliyet kabul etmez, benden söylemesi..!

Derdi nedir bunların?

Muhatap alınmayışları, adamdan sayılmamışlıkları ile alakalıdır. Kendilerine bir önem atfederek, statü sahibi olmayı mı bekliyorlar acaba?

Yaramaz çocuklar gibi, ebeveynlerinin ilgisini çekmek için ortalığı karıştırıp, yiyecekleri kuvvetli bir şamar ile sevgi bağı kurmaya mı kalkışıyorlar?

Sado-mazoşist zevklerin esiri, psikopat kişilikli ve ruh sağlığı bozuk sosyal çıkıntılarla daha ne kadar uğraşacaktık ki?

Yetmedi mi yıllardır, kol kırılır yen içinde diyerek çektiğimiz ızdırap?

Müdahale gerekliydi kuşkusuz.. Kangren tehlikesiyle yaşamaktansa, koldan vazgeçmek en doğrusuydu..

Ve işte 19 Kasım, beklenen operasyonun gerçekleştiği gün olarak tarihe geçmiştir..

Şimdi istisnasız herkes, şapkayı önüne koyup düşünmeli; aklını başına devşirmelidir. Unutulmamalıdır ki; sabrın sonu, selamet; tahammülün ise tepkidir.. Ani bir acıya, belli bir noktaya kadar dayanılır ve sonuçta ortaya, kontrolsüz bir refleks çıkar.. Tarih, bu denetimi güç hareketliliğin; sel olup aldığına, yel olup savurduğuna, ateş olup yaktığına şahit olmuştur çoğu kez..

Hiç kimsenin; Anadolu'nun bereketli topraklarından taşınıp, kurultay salonunda yeşertilen umutları hafife almaya hakkı yoktur..

"Tek Adam" bir itham değil, tespittir bizim için..

Milletimizin çekirdeğini ataerkil aile yapısı oluşturduğuna göre, milletin siyasi organizasyonu diye gösterilen MHP'nin lidererkil olması kaçınılmazdır..

Ne bekleniyordu ki?

Milliyetçi Hareketin "tek yürek" olduğu kurultaydan, elbette ki "tek adam" çıkacaktır ve ona, Tek Başına İktidar yakışacaktır..

"Tek Adam, Büyük Adam"dır...

DEVLETLİ OLSUN İNŞALLAH..

Bu yazı toplam 379 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim