• BIST 96.817
  • Altın 221,922
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : -4 °C
  • İzmir : 7 °C

Çocuk ve Turizm

08.01.2014 23:58
Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Çocuklar hepimizin geleceğidir. Onlar bizlerin en önemli temsilcileridir, bu dünyanın her yerinde böyledir, sanıyorum.

Çocuklarımıza ailemizi mutlaka tanıtırız, çünkü zaten onlar ailemizin birer ferdidir.

İstesek de istemesek de yakın çevrelerini iyi tanırlar, ancak Ülkeler arası tanımalar ve tanışmalar çok önemlidir ayrı ayrı ülkelerden birbirini tanıyan gençler ilerdeki hayatlarında bulundukları yerlerde yönetici, idareci, en azından Ülkesinin birer ferdi olarak hayatlarını devam ettirecekler.

Bu sürede gezip gördükleri Ülkeleri kendi çevrelerine anlatır ve tanıtırlar. Bu yıl Konya mızda  yapılan çocuk şenlikleri oldukça önemlidir.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara böyle bir bayram hediye etmeleri gerçekten çok büyük bir güzelliktir.

23 Nisan şenlikleri nedeni ile Dünyanın pek çok Ülkesinden Ülkemize ve İlimize gelen çocukların Konya mız için, Ülkemiz için tanıtım açısından bir şans olduğunu düşünüyorum.

Özellikle bu çocukları evlerine alıp misafir eden o misafirperver aileleri gönülden kutlamak lazım
Böylesine büyük bir organizeyi üstlenen başta sayın valimiz olmak üzere tüm emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum.

Tarihi, Turistlik ve doğal güzellikleri açısından son derece zengin olan ilimizi bu genç misafirlerimize çok iyi tanıtmak lazım diyorum.

23 Nisan şenliklerinin sonunda Konyalı olarak kendi kendimize bir özeleştiri yapıp bundan sonraki 23 Nisan larda Konya mız için, Ülkemiz için hatta tüm Dünya için daha başka neler yapabiliriz, Konya mızın değerlerini genç misafirlerimize daha iyi nasıl tanıtabiliriz bu konuda yöneticilerimize, medyamıza halkımıza ne yapmak düşüyor mutlaka muhasebesini yapmalıyız.

Gelen misafirlerimize Dünyanın ilk ziraat abidesini, yani İvriz kaya anıtını, Dünyanın ağız tadına katkıda bulanacak Tuz Gölünü, Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölünü, Çininin, ahşabın, taşın en güzel şekilde işlendiği Eşrefoğlu camisini Dünyanın ilk yerleşim merkezi olan çatalhöyük’ü, kaplıcalarımızı gülmece ustası Nasrettin Hocamızı ve nihayet sevgi hoşgörü temsilcisi Mevlana mızı çok iyi tanıtmaya uğraşmalıyız.Bu genç misafirlerimize tanıtım konularında her türlü bilgilendirme çalışmaları afiş, broşür, cd v.b. pek çok konularda hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız diyorum.
Bu konulara ben de yazdığım birkaç kıta şiir ile katkıda bulunmak istiyorum.

Bu yazı toplam 783 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim