• BIST 93.165
  • Altın 209,336
  • Dolar 5,3486
  • Euro 6,0651
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İzmir : 14 °C

Bütün İş Mustafa Kemal Olabilmekte !

11.01.2014 14:58
Cenk Zelyurt / Araştırmacı

Cenk Zelyurt / Araştırmacı

Atatürk devrimlerini hedef alan her gerici atak ta, kalkışma da biz Atatürkçüler bir araya gelir tepkimizi gösterir avazımız çıktığınca haykırırız. Mustafa Kemal’in askerleriyiz… ! Mustafa Kemal’in askerleriyiz…! Harp Okulu Öğrencileri de mezuniyet törenlerinde Mustafa Kemal’in numarası 1283 okunduğunda hep bir ağızdan aramızda diye gürlerdi. Hala gürlüyorlar mı, bilmiyorum.

 


Mustafa Kemal’in askeri olmaya itirazımız yok. Önemli olan onun, size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum dediğinde, gözünü kırpmadan ölüme gidebilecek cesarete ve disipline sahip asker olmak ta. Ülkemizin en büyük problemidir. Bütün Atatürkçüleri bir araya toplayacak, Atatürk devrimlerini koruyacak demiyorum, sürdürecek, tamamlayacak, Atatürk ilkelerinin hayata geçirilmesini ve içinin doldurulmasını sağlayacak bir liderlik. 1938 den bu güne problem budur. Maya sağlamdır. Mayalanmış hamur hazırdır. Fakat bu hamuru lezzetli bir çöreğe dönüştürecek usta bulunamamaktadır. Bizzat Mustafa Kemal’in kurduğu CHP ne dün, ne de bu gün bu ustalığı gösterememiştir. İçinden yeni bir Mustafa Kemal çıkaramamıştır. Sorun buradadır. Bu gün CHP’nin genel başkanı olan sayın Kemal Kılıçtaroğlu bile CHP’ nin ideolojisinin olmadığını söyleyebilmektedir.

 


Ne yazık ki CHP bu noktaya gelmiş, getirilmiştir. Her kafadan ayrı bir ses çıkmakta, parti yönetiminde, ya da milletvekilleri arasında yer bulamayanlar, kendilerine uzatılan her mikrofona, bunlar tescilli Atatürk düşmanlarına ait olsa bile, demeç verebilmekte, bir dönem içinde bulundukları partiyi karşı mevzilerden yaylım ateşine tutabilmekteler. Mustafa Kemal Atatürk her şeyden önce bir askerdi. Atatürkçülük te de bir disiplin olmak zorundadır. Sayın Kemal Kılıçtaroğlu CHP’ye yeni bir ideoloji arayacağına, Mustafa Kemal’in ideolojisine ve ilkelerine sıkı sıkıya sarılmalı, iyi bir orkestra şefi gibi bütün Atatürkçüleri bir araya toplamalı, hedefine de Atatürk devrimlerini sürdürmeyi koymalıdır. Bunun yolu da öncelikle parti içinde disiplini sağlamakla olur.

 


Bu gün Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen AKP içinden çıkıp konuşabilecek bir tek babayiğit yoktur. Hala Türk halkının ataerkil genlerini çözememiş, güce olan saygısını kavrayamamış bir ana muhalefet liderinin Recep Tayyip Erdoğan karşısında hiçbir şansı yoktur.

 


İş te bu nedenledir ki, artık bütün iş Mustafa Kemal ‘in askeri olmakta değil, bizzat Mustafa Kemal olabilmek te !

Bu yazı toplam 358 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim