• BIST 93.209
  • Altın 210,044
  • Dolar 5,3297
  • Euro 6,0724
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İzmir : 14 °C

Bugün yağmur var kentte... Belkide Kar

21.01.2014 23:55
Şiir Adam / Twitter Yazarı

Şiir Adam / Twitter Yazarı

“Sevilirken bilmedin mi,?
Ben söylerken gülmedin mi falımızda hasret var,
Ayrılık var demedim mi, anlamazdın anlayamazdın,
Kadere de inanmazdın,  hani sen acı veren kalpsizlerden olamazdın,
Dilerim ki mutlu ol sevgilim,
Ben olmasam bile hayat gülsün sana günahın boynuna,
Ağlayan bir çift göz bıraktın ardında, la laa laaaa laay laa…”


Kimi zaman pencereden dışarıyı seyrettiğim olur, çalıştığımız ofisin penceresi İsmet Paşa caddesine açılıyor, bugün, bu pazartesi yağmur var kentte, fonda ise ıssız adamın müziği var… Omzumu pencerenin bitişiğindeki duvara yasladım, gözüm dışarıda, seyrediyorum, yağmura rağmen İsmet Paşa caddesi çok hareketli. Sanki bütün şehir bu cadde de, malum pazartesi, bankalara girip çıkanlar, üç beş dakika aracını caddede bırakıp işlerine koşuşturanlar, bak şimdi Kenan geçti, Mustafa amca, liseli talebeler, aileler, uzun, kısa, zayıf, şişman, klasik, modern insanlar kentin mozaiği bu cadde, bir gün mutlaka geçersiniz bu caddeden. 

İlk bakışta sıradan bir gün gibi, sahneye duyguyu veren iki şey var, birisi sadece benim dinlediğim müzik diğeri ise yağmur. Caddede tatlı sert soğuktan burunu kızaran insanlar, aynı şemsiyeyi paylaşan anne çocuk, diğer şemsiyenin altına sığmaya çalışan bir çift sıcak kalp, elleri birbirine daha sıkı kenetleyen yağmur var bugün. Kimi gözlerde hüzün, kimi gözlerde umut, kimi gözlerde aldırmazlık, dilinde yağmura inat ıslık var. Sokakta duygu var, hayat var. Yıl bitiyor belki son gününde kar var, yepyeni bir hayat, umut dolu yeni bir yıl var.

Şarkıda söze başladığı gibi; “dilerim ki”; mutlu olun yeni yılda, acıları, kırgınlıkları geçmişte bırakın, son verin, bak kaç şarkı geçmişte kaldı, birisi onu bulup çıkarıncaya kadar geçmişte kalsın. Adı üstünde yeni yıl, umutlarınızı taşıyın geleceğe, olmazlarınızı geçen yılda bırakın, duvarları yıkın, olmayacağına inandığınız her şeyi geçmişe gömün bir daha umutla sarılın hayata. Beklide başarı hikâyeleri okumalısınız yılın ilk günleri, şarkılar dinlemelisiniz, gözlerinizi uzaklara dikin, yeni yılda umuda açın yelkenlerinizi, belki bu kez olur, bu yıl olur.

Sevdiğim bir laf var;
“Kalbiniz hangi güzel şeyler için çarpıyorsa, yeni yıl size onu getirsin.”

Yeni yıldan dokuz gün önce, bugün yağmur var kente, belki karda yağar…

Şimdi umut oldu yeni yıl…

Elveda geçen yıl.

Şimdiden merhaba yeni yıl. Yine yeniden merhaba…

Bu yazı toplam 565 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim