• BIST 102.715
  • Altın 224,151
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul : 6 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 7 °C

Bizim Filistin

28.11.2013 09:46
Şiir Adam / Twitter Yazarı

Şiir Adam / Twitter Yazarı

Yazımın başlığına bakınca, bazılarının aklına "neden bizim" sorusu gelebilir. Filistin 1516 tarihinde Yavuz Sultan Selim Han tarafından Osmanlı, yani bizim topraklarımıza dahil edilmiştir. 409 yıl Türk egemenliği altında yaşıyan Filistin, birinci cihan harbi neticesinde müttefiklerimizle birlikte yenik sayılınca, 1922 tarihinde İngiliz mandasına verilmiştir. Veren kim? Mütegallibe Batı Devletleri. Tevrat diliyle Musevilerin, Arz-ı Kenan, Arz-ı Mevud dedikleri, aslında İslam'ın en önemli kutsal beldelerinden birisidir Filistin. Çünkü sinesinde Kudüs gibi kutsal bir mekanı, onun içinde de Mescid-i Aksa'yı barındırmaktadır. Çözümü güçleşen, ya da güçleştiren, her meselenin içinde, başında maalesef İngiltere'nin bulunması rutin hale gelmiştir.

Milletler Cemiyeti (nasıl bir cemiyetse) tarafında İngiltere'nin Mandatörlüğüne bırakılan Filistin'de, İngiltere, ilk defa "Yahudi Milli Ocağı" isimli bir teşkilat kurdurmuştur. Yahudi yöneticiler, daha açıkçası, Siyonist öncüler dünyanın dost bir bucağında devşirdikleri yahudi kimlikleri Filistin'e çektiler. Bunda en büyük rolü "Soykırımcı başı" olarak Lanse edilen Hitler oynadı. İsrail devleti sinesinde muazzam yalanlar besler. Yatip, kalkıp Hitler isimli diktatöre dua etsinler. Eğer Hitler fobisi olmasaydı, dünyanın en güzel yerlerinde yaşıyan yahudiler hiç Filistin'e gelirler miydi? Sürgünden kurtulan İsrail tıynetleri icabı velinimetleri sayılan İngiltere'ye de kafa tutar. Bilahere İngilizler 1948'de zahiren Filistin'den çekilirler. Kafalara şu soru takılacaktır; yahudileri ta Amerika'dan, Avrupa'dan, Asya'dan büyük zahmetlerle, büyük külfetlerle Filistin'e çeken güçler, niçin kendi topraklarından fedakarlıkta bulunmazlar da Filistin'i münasip görürler. Gaye; müslüman devletler arasına nifak sokmaktır. Nitekim İslam ülkelerinin bağrına İsrail hançeri o günlerde sokulmuştur. Filistin Birinci cihan harbiye bizim olmaktan çıkmıştır.

Yavuz Sultan Selim Han'ın yadigarını hatırlamak, üzülmek bir yana ezilenlerin yanında olmayı şiar edinmiş müslüman Türkiye, elbette yahudi zulmüne, soykırım hareketlerine bigane kalmamalıydı. Peki sebebi nedir vurdum duymazlığı mızın? Sebebi; milli bir politikamızın olmayışı. İktidara gelen hangi siyasi parti veya partiler ise onların temayüllerin dahilinde yön aramak. Her değişimde biraz daha karmaşık vaziyetlerle karşılaşmamız. İsrail canavarını demokrasiden ve insan haklarından nasiplenmemiş, fikri güçlerini kaybedip, silah gücüne tapanlar şımarttılar.

Dayatma şeklindeki antlaşmalar malumunuz. Türk insanının vergileriyle toplanan paraları bonkörce savurarak, uçaklarımızı, tanklarımızı, helikopterlerimizi, anlaşılır dilden söylersek, tamir ettirme bedeli olarak savurmamız.

Türkiye'de yok mu adını saydığımız araçları reorganize edecek kurum vardır tabi. Ama İsrail'in arkasında duran ABD öyle istediği için öyle yapılıyor. Ne kötü bir tecelli. İsrail'in son saldırılarında Gazze kıskacında çırpınan insanlarda 800'ün üzerinde insan katledilmiştir. Birkaç misli yaralının bulunduğu gerceğini bilmeyen yoktur. İsrail, kudurgan bir tavırla saldırıyor. Sağdan soldan cılız ateşkes sesleri yükselse de İsrail durmuyor.

Çocuk, kadın, yaşlı demeden öldürdükleriyle kalmıyorlar, bir de çok çirkin üslupla, ABD'den aldıkları tüyo sinyaline göre; "Hamas terörüne karşı kendimizi savunma hakkımız vardır."

5 yaşındaki, 2 yaşındaki 6 aylık bebekler mi Hamas militanları?

İnanan olursa hayvanlığa doymasın. Bize gelince; Biz Türküz, Müslümanız, zulüm nereden kimse gelirse gelsin elbette karşısında olmamız icabeder. Ölenler dindaşimiz olmasa da düşmanımız olsa yine de tavrımızı değiştirmeyiz! Biz, Rahmet Peygamberi (s.a.v)'nin ümmetiyiz. Ah bu hususu temelden öğrenebilsek. Mısır'ın yeni firavunu, Ürdün'ün emir kulu yöneticileri, Suudiler dolar trilyonerleri aralarında dik başlı bir Filistin istemiyorlar. Onlara Mahmut Abbas yeter de artar bile. H. Mübarek için Halit Meşal; "ABD çizmelerini yalayan adam" diyor. Az bile söylemiş. Allah (C.C) kimseyi İslam düşmanlarına dost etmesin.

Bu yazı toplam 552 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim