• BIST 93.165
  • Altın 209,336
  • Dolar 5,3486
  • Euro 6,0651
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İzmir : 14 °C

Beni Üzen...

19.08.2013 22:36
Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Burak Kaya / Avcılar Muhabiri

Bir ağaç,bir kuş,bir bulut,bir karanfil,bir böcek,bir yıldız,bir ırmak,bir yağmur damlası,bir kar tanesi,bir çam ağacı,bir deniz,bir okyanus,bir dağ,bir gökkuşağı,bir çimen,bir yaprak hatta bir kedi veyahut köpek… Hepsi olabilirdim. Seve seve,hiç hayıflanmadan. Ama bir insan… Olamazdım.Sözüm Tanrıya değil ama ben insan olamazdım.Kendi türünü sevmeyen bir canlı olmak istemezdim en azından.

İnsanlardan nefret edip de her gün yüzlerine gülüp,rol yapmak zorunda kalan bir canlı neden olmak isteyeyim? Her sabah bir maske takıyormuşum gibi.Kıskanmıyorum,mutluluğu hissetmiyorum,doğru düzgün gülemiyorum. Hepsi aynı adı taşıdığım insanlar yüzünden olmuyor mu? Kimse birbirini sevmiyor,birbirine değer vermiyor. Savaşıyorlar,öldürüyorlar,aşağılıyorlar,dalga geçiyorlar. Asla birbirlerini sevemiyorlar.Yalan söylüyorlar.Güvenilmezler.

Hepsine alışabilirim bunların.Yalnız yaşayabilirim hiç dert değil. Birkaç bitki birkaç da hayvanla ömrümü geçirebilirim. Asıl beni dertlendiren,hatta belki de canımı yakan şey farklı;

Yorganımı boynuma kadar çekmişim,pencerenin önüne konan kuşların ötüşünden başka bir ses yok. Giderek bulanıklaşan görüşüm,yavaşlayan kalbim ve soluğum,soğuyan ve soluklaşan tenim.Boş bir oda. Sanki duvarlarında hayatımda attığım (sadece birkaçını severek ve gerçekten mutluluktan attığım) kahkahalar yankılanıyor. Belki de yankılanmıyor. Kim gerçeği bilebilr ki… Benden başka şahit yok o 
ana. Tavana dikilen bıkmış bakışlarımı görecek,elimi tutup biraz teselli edecek kimse yok.Sonra yavaş yavaş gözlerim kapanır eminim.Ve son kez, o kadar ağlamanın ardından son bir damla da süzülebilir gözlerimden.

Her defasında değer verip karşılığında küçücük bir samimi söz bile alamadığınız menfaatçi bir ırktır işte insanlar.Beni üzen tek şey bu aslında..

Bu yazı toplam 538 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim