• BIST 104.595
  • Altın 229,090
  • Dolar 5,4621
  • Euro 6,1917
  • İstanbul : 19 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İzmir : 17 °C

Ben bundan böyle halkın içindeyim diyor Demirtaş

19.05.2014 21:24
Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Belediyecilik zor iştir.  Çünkü hizmet doğrudan insana yapılır. Buna bir de insanoğlunun tatmin olma sınırının olmamasını ekle gerçekten zor iştir.

O yüzden bu göreve iş olsun diye talip olunmaz. Eş dost memnun olsun diye hiç olunmaz. Belediyecilikte kesintisiz hizmet esastır. 

Dün İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş konuğumuz oldu. Birlikte kahvaltı yaptık.  Gerçi bizimkine kahvaltı denmez. Sabah başlar öğlende biter. Artık bu duruma gelen konuklar da alıştı gelen ona göre geliyor.

Bizim bu 4-5 saatlik kahvaltıların yararı inkar edilmez. Hem biz hem konuğumuz birbirimizi daha yakından tanırız. Dün İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş ile birlikteliğimizde ilçeye yönelik projelerini öğrenme fırsatı bulduk.

Evet yanlış değil. Demirtaş'ın ilçeye dönük çalışmaları hakkında ilk kez bu kadar detay bilgi aldık. Hatta bu yönde kendisine sitemimizi de dile getirdik. 

İş var proje var ama anlatım yok.

Yani aramızda kalsın servisi gibi.  Oysa belediyecilikte işini yapacaksın yaptığını da anlatıp halkı bilgilendireceksin Bu yönde Atakum ve Canik Belediye'lerinin çalışmaları mükemmel. Hele de Atakum burada Sefa, haberi gönderir ardından arayıp teyit alır. Yetmez, istediğiniz ek bilgi var mı diye de sorar.

Başkan, Demirtaş’ta bu yöndeki eksikliğin farkında olduğunu ve kısa sürede giderileceğini söyledi. Yani bundan sonra sayfalarımızda İlkadım’la ilgili daha çok haber göreceğiz.  Bu da hem bizi hem de okurlarımızı mutlu edecektir.

Aslında  Demirtaş'la ilgili anlatacak çok şey var ama şu son günlerde beni diline dolayan Mehmet Yazıcı'ya yanıt vermezsem olmayacak.  Sözüm ona dün gene kendi deyimi ile benimle kafa bulmuş. 

Takip gazeteme yaz dedim "zamanım yok " dedi. Gazetecinin yazmaya zamanı yok olaya bak gülmekten öldüm diyor.

Bir zamanlar kendi de ulusal basında çalıştı ama unutmuş. Benim sözleşmemin 9. maddesi idi. Gazeteci, işverenin bilgisi dışında hiç bir yere yazamaz. Fikir dahi veremez. Bu madde görev yaptığım her kurumda vardı.

212 sayılı yasa ile çalışan her meslektaşımın iş sözleşmesinde de mutlaka yer alır. Dolayısıyla Yazıcı memnun olsun diye gazetesine köşe yazılmaz. Bir de bana lakap takıp kibirli demiş...

Bu tanımlamasıyla gerek basın camiasında, gerekse Samsun'da beni tanıyanları ne kadar güldürdüğünün farkında mı bilmem.

Sonra nöbetçi olduğum Cumartesi günleri gazetede ki sıkışıklıktan söz edip yardım etmediğini anlatmış gururla.

O da biliyor ki zaten böyle bir talebim olmadı. Hatırlatmam gerekirse Sevgili Yazıcı, aramıza katılmadan önce de cumartesiler vardı. Ve her Cumartesi de, şimdi olduğu gibi 'işimin başındaydım, zevkle'...

Bu yazı toplam 1158 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim