• BIST 103.186
  • Altın 227,778
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İzmir : 11 °C

Bekliyorum, Gelsen...

29.08.2013 20:41
Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Gelişi  güzel duygularla adlandıramadığım bişey ki, yıllar yıllar sonra rahatça cümleler kurabildim karşına geçip. Öyle çok korktum öyle çok çekindim ki, sustuklarım’dan biriktirdiklerim hep ağır oldu. Öyle çok bekledim o kadar çok yazdım ki, büyüdüm.  Zıtlıklarımızla büyüdüm, yaşayamadıklarımızla büyüdüm, şansızlıklarımızla, gidişlerimizle, uzun uzun bakıp konuşamadıklarımızla büyüdüm.

Masallar anlattın, saçlarımdan okşadın kucağındayken ben.  Dinledim her masalını ama en çok sonlar çekti ilgimi. Naifliği ve iyimserliğiyle cesur ve güçlü prensine kavuşabilecek miydi prenses? Bekledim.

Sen hiç sonlarını getirmedin masalların. Hep kaçtın sonlardan. Anlar güzeldi, anılar güzeldi, paylaşılmalıydı, yaşanmalıydı. Bekledim.

O kadar endişe biriktirdim ki, ezildim. Güldüğüm her an, kıskandığım her an, ağladığım her an, emin olduğum, belirsizlikten öldüğüm, gözlerine baktığım her an… Ezildim.

İstedim ki yan yanayken biz, ölüm de küssün insanlara, ayrılıklar da, mutsuz aşklar da. İstedim ki sadece göz göze geldiğimiz anlar yetsin gökyüzünü güldürmeye.

En sevdiğim papatyalar koştular her gün yanıma, yardımıma.  Bi seviyor çıktılar, bi sevmiyor. Biliyolarlardı ama sonuç hep bekle’lerden ibaretti.

Bekledim. Papatyaların güzelliğine aldandım bekledim.

Geleceği görmeyi o kadar çok istedim ki kurduğum hayallerin hangileri gerçekleşecek diye, vazgeçtim. Ayrılıklar ve ölümler dışında bilinmeye değer değillerdi çünkü, yaşanmalıydılar. Hayat dediler, izmaritine kadar içine çekilmeli… Haklıydılar çünkü hayat dediğim seninle, kimseyi umursamadan yaşanmalıydı.

Kaçsak gitsek diyorum, bisikletler altımızda, masmavi gök üstümüzde. Aldığımız nefesten ve birbirimizden başka sorumluluk olmadan. Kaçsak ya herkesten? Beni papatyalarla dolu bi çimliğe yatırıp öpsen tüm gün, sıkılmasam. Hiç. Uyusak aynı rüyayı yaşayarak ve saçlarım yüzüne her çarpışında huylanıp azarlasan beni, öperek, yine.

İnsanların anlattıkları, insanların övündükleri, insanların bildiğini sandıkları her şeyi bi kenara bırakıp gülsek onlara kimsenin adını bilmediği bi’yerlerden.

Gel desen; soru sormasam, koş desen; sorgulamasam; sarıl desen, bırakmasam. Hiç bi cümlemizde gitmek olmasa. Ve hep söz dinlesem. Çok sevesim gelse, sığdıramayacak kadar hiçbir yere, kollarında kaybolasım, minicikliğimle gurur duyasım gelse yanımda sen varken.

Bekliyorum, gelsen? 

Bu yazı toplam 411 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim