• BIST 101.742
  • Altın 228,354
  • Dolar 5,2959
  • Euro 5,9997
  • İstanbul : 5 °C
  • Ankara : -3 °C
  • İzmir : 8 °C

AKP Değişti Gelişti ve Büyüdü Nasıl Mı?

20.02.2014 15:19
Şiir Adam / Twitter Yazarı

Şiir Adam / Twitter Yazarı

Başbakan sık sık evet değiştik, geliştik diye bağırıyor. Buna hiç kimsenin karşı çıktığı yok. Ama hangi konularda değişti ve bu değişimin temel sebepleri neler bunları araştırmak gerekir.
Kolay mı Cumhuriyet ve Atatürk rejimlerine aykırılıktan kapatılan partilerin senelerce içlerinde, yönetimlerinde yer alacaksın, dünyanın aradığı terörist Hikmetyar'ın dizinin dibinde oturacaksın, 12 Eylül'ü tetikleyen İstiklal Marşı(nda oturulan Konya mitinginde yer alacaksın ve halen bu mitingi düzenleyenlerin başında gelen Nakşibendi tarikatinin önlerinde yer alan 82 yaşındaki Tahir Büyükkörükçü'yü daha geçen hafta evinde ziyaret ederek elini öpüp icazet alacaksın. Nitekim Büyükkörükçü, evet ziyaretime geldi, elimi öptü, ben de tavsiyelerde bulundum, işinin önemini anlattım, kul hakkı yeme dedim, açıklamasında bulundu. Bu şeyh bilahare bu mitingin ardından tutuklanarak cezaevinde yattı. Hikmetyar ise başbakanın iddia ettiği ülkemize 1986 yılında resmi kanalla değil o dönem başbakanın il başkanlığını yaptığı Refah Partisi'nin konuğu olarak gelmişti. Ve bu şahıs o dönemde başbakan galan değildi bilanare Bin Ladin-e katıldı ve şu an tüm dünyada terörist olarak aranıyor. Bir Başbakan'a milletine ve toplumuna yanlış bilgi vermek ve geçmişi yanıltmak yakışmıyor.

Bunlar başbakanın geçmişle ilişkilerinin devamıdır.

Peki nasıl gelişti?

Başbakan olur olmaz, ilk etapta seri bir şekilde çocuklarını evlendirdi. Düğün davetiyelerini dış ülkelere gidip ben ülkeim tanıtıyorum diye iyi hediye getirecek liderlere elden verdi. Ürdün Kralı'na ailece bir akşam oturmasına gidildi ve davetiyesi elden takdim edildi. Tabi bu gidiş geliş masrafları bizden. Hatta bunları milli şahit ve kirve yaptı. Düğüne gelecek kişilerin takıları ellerinde kalmasın diye spor salonunda ortaya takı sandığı konularak takılar toplandı.

Refah Partisi döneminde bir numaralı düşman ve siyonist ilan ettikleri İsrail'li Ofer'lerle temas kuruldu. Bu teması kardeşi Mustafa Erdoğan ve amca çocuklarının sağladığı ve bunların bu şahsın şirketinde çalıştıkları duyumları var.Ofer şirketine tüm kapılar açıldı. Galataport şu an kendi kabinesinin Bakanı Abdüllatif Şener dahi isyan edip karşı çıkmasına rağmen verilmeye çalışılıyor. Dünya Rus Doğalgaz devi Gastrow için özel kanunlar çıkartılıp bu dağıtım sektörle hiç yakınlığı olmayan başbakanın yandaş kuyumcu iş adamlarına verildi. Devlet sırrı dümeniyle kaça aldığımız açıklanmadı ve en sonunda Ruslar en kazık ve pahalı gazı bize pompaladıklarını itiraf ettiler. Ve dahası da var sıkı durun bunlar belli bir miktar gazı kullansakta kullanmasakta alma zorunluluğumuz maddesini koydular, buna karşın gazı istedikleri zaman azaltma ve ihtiyacımızın altına dahi düşürme haklarını saklı tuttular. Nitekim geçen hafta İran ve Rusya gazı azalttılar hemen sanayimize verilen gaz kesildi üretim durdu, sanayimiz zora düştü. Mazallah ileride bu ülkelerle ciddi bir sorunumuz olsa yandık, bunlara enerji ve ısınmada tam bağlı durumdayız.

Ve Başbakanın gelişme ve büyümeye doğru açtığı bu yola Bakanı Ali Babacan'da katıldı. Hemen oğluna tahterevanlı sultan sünnet düğünü tertip ederek ve ortaya takı sandığı koyarak geleneği sürdürdü. Babacan çok akıllı ve zeki olabilir, okul birincisi olablir, ancak ülkenin çok ciddi sorunları devlet deneyimi olmayan kişilere birden teslim edilemez. Bir otobüs firması dahi deneyimsiz yeni ehliyet alan şoföre 50 yolcunun hayatını teslim etmiyor. Bunlar 75 milyonun kaderini tecrübesiz kişilere teslim ediyorlar. Avrupa'nın kurt ve tecrübeli siyasetçilerini arasında ezildiğimizin ispatı kanunlarımız dahi herşeyi onların istediği şekilde değiştirmemizdir. Bunlar buna da başarı diyor karşı çıkanlara da hain ve hortumu kesilenler ilan ediyor. Yukarıda saydığım ve aşağıda devam edeceğim gelişmeler ne olacak?

Başbakan üç yıl evvel bir milyon dolarım var demişti. Buna Ülker'deki hisselerini de 1.2 trilyona sattığınıda ilave edin. Ayrıca takıları da ilave edin şu an başbakanın en az 2.5 trilyonu var ve bunlar hep değişerek gelen başbakanlık koltuğunun nimetleridir. Bu nakdi servet eldeki bulgularla ulaştıklarımız. Gayrimenkuller ve bilmediklerimiz dahil değildir.

Ardından Maliye Bakanı Unakıtan, Ofer bağlantılarına ilave olarak oğlu için acil 400 bin ton dışarıdan mısır ithal etmek için ithal özel kanun çıkartıyor. Soranlara oğlumun tavukları var yiyecek diyor. Nitekim oğlu şu an ülkemizin en büyük tavuk çiftliği sahibidir. Manyas ve çevresinde altı tavuk çiftliği vardır. Soruyoruz? Oğluna bu kuş gribi nedeniyle tavuk itlaf parası ödediniz mi ne kadar.

Yine Unakıtan'a özel afla ve karşı çıkan Anıtlar Kurulu üyelerine sürgün uygulayarak iki kaçak villa yasallaştırıldı ve arsasına üçüncü villa izni verildi.

Başkakan üç yıl sonunda Üsküdar Mahallesi'nden, Kısıklı'daki özel malikaneye göçmek üzere.. Buna gelişme derler. Yer ve sayfam bu kadar, sizce bir büyüme ve gelişme yok mu? Bunlara daha etraf, yandaş işadamı ve partilileride ilave edin, AKP'nin ne boyutta gelişve ve büyüme sağladığını sizler düşünün. Başarımı tabiki var kuşlar: 0 - AKP 1. Neredeyse canlı canlı önüne gelen tavuk ve kuşları yaka yaka nesillerini bitireceğiz.

Bu yazımı iyiki varsın Türkiye sevdalısı diye bağıran yalakalara ifhaf ediyorum.

Bu yazı toplam 852 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim