• BIST 99.677
  • Altın 219,992
  • Dolar 5,3394
  • Euro 6,0659
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 12 °C

1000 Yıllık bir medeniyet nasıl yok sayılabilir

07.05.2014 00:48
Cenk Zelyurt / Araştırmacı

Cenk Zelyurt / Araştırmacı

Elimizdeki 1000 yıllık bir birikim, bir değer, bir hazine nasıl yok sayılır anlamak mümkün değil. Bu millet tarihine, inancına ve tarihî değerlerine bu kadar yabancı ve düşman nasıl yapıldı?
Müslüman Türk milletinin bin yıllık dünya egemenliğinden habersiz olan bu insanlar, elbette ki Siyonist Yahudinin fahri danışmanlığını ve avukatlığını yapacaktır. 

Hafızası alınmış olanlar, geçmişteki mirasa uygun davranış biçimi gösteremezler. Meşhur Kazak yazar Cengiz Aymatov'un "Mankut" adlı eserinde şöyle bir hâdise anlatılır:

"Çinliler eski Türkler ile baş edemeyeceklerini anladılar. Dediler ki: Türkleri alt etmenin tek bir yolu vardır, onları kendimize köle yapalım. Köle yapalım yapmasına da bu nasıl olacak? Zaman zaman Çinlilerin de güçlü olduğu ve Türkleri alt ettikleri dönemler vardır. Gerek bu dönemlerde, gerekse kadınlarını kullanarak Türkleri tuzağa düşürüp esir ettiklerinde, esir Türklerin başına yaş ceylan derisi geçiriyorlardı. Ceylan derileri başlarına geçirilmiş Türkler güneşin sıcağında bekletiliyor, derinin kuruması sağlanıyordu. 

Zaman içinde kuruyan deri, geriliyor, gerildikçe kafatasını sıkıştırıyor, bu durum Türklere büyük bir işkence, aynı zamanda da ıstırap veriyordu. Zaman içinde kafa uyuşuyor, hafızası zaafa uğruyor, bildiklerini unutuyor, her şeyi anlık zannediyordu. Karşısında duran Çinliyi efendi olarak kabul ediyor ve tam itaatkâr bir köle oluveriyordu.

Batı Müslüman Türk milleti ile baş edemeyeceğini anlayınca, bu milleti modern köle yapmanın peşinde koşmaya başladı. Aynen Çinlilerin yaptığı gibi bizim başımıza da deri geçirdiler, hafızamızı kaybettik. Müslüman Türk milleti yaklaşık 150 yıldır, hafızasından yoksun bir şekilde yaşıyor.

Bu yazı toplam 1018 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim