• BIST 89.900
  • Altın 214,587
  • Dolar 5,3868
  • Euro 6,0807
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İzmir : 14 °C

1 Mayıs Sıkıyönetimi

12.12.2013 00:44
Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Zeynep Akgün / Esenyurt Gazetesi Muhabiri

Taksim’ e çıkan bütün yollar tutulmuş ,insan ve araba geçişleri yasak dahası alçaktan uçan kuşların geçmesi de yasak .....helal olsun size ,bravo bu kadar güzel bir ülke yönetilemez. Helal olsun sayın valimize bu kadar güzel güvenlik önlemi alınamaz .....Dünyanın hiçbir ülkesinde” kanunsuzlukları” kanun adamları uygulamaz.Bu olsa -olsa bizim ülkemizde olabilir. Takdir ve tebrik etmek gerek.(!)

Helal olsun sayın emniyet müdürümüze ; işçileri sendika binasından dışarı dahi çıkarmadılar ...... Bravo ..büyük başarı bundan daha büyük başarılı güvenlik önlemi olabilir mi? Bakın Taksim ve çevresinde tek bir işçiyi bırakın “kuş” dahi uçamadı.Helal olsun sizlere , aldığınız maaşı hakkettiğinizin resmidir.(!)

Elbette bu ülkede çalışanların ( yani işçi ve emekçilerin) % 47 ‘si AKP’ye oy vermekle bunu hakketmiş sayılmaz mı? Bu ülkede sıkıyönetimler zamanında dahi uygulanmamış yöntemlerle “Emekçilerin Dayanışma Gününün” kutlanmasını engelleyen iktidar uyguladığı yöntemin demokrasi ve insan haklarıyla ne kadar bağdaştığına vereceği cevabı düşünürken ; acaba “Turban” konusundaki demokratlığını nasıl oldu da unuttu. Yoksa Sayın başbakanımızın dediği gibi “Ayaklar baş olmasın” diye mi böylesi bir tedbir ve tavır geliştirdiler.

Her yılbaşı Taksim Meydanında  yüz binlerce insanın katılımıyla yapılan “Yeni Yıl” kutlamalarında güvenlik sorun olmuyordu da işçiler “Ayak takımı” oldukları için mi , güvenlik sorunu oluyor? Her Milli maç ya da derbi maçları sonrası bir yığın “Holigan” yollara düşüp trafik altüst ederken ve yine bir çok “ Maganda” silahlarla ortalıkta dehşet saçarken hiçbir güvenlik sorunu olmaz da nedense işçiler “1 Mayıs” kutlarken güvenlik sorunu var olur. Bence asıl güvenlik ihlalini sizler yaptınız. Daha Sendika kapısından çıkıp yürümemiş yüzlerce işçinin üzerine “Boyalı su ve Gaz bombası” atarak güvenliği sizler ihlal ettiniz.

Birkaç hafta önceydi polis bayramını Taksimde kutladığınızda ;bu alanın kutlamalara kapalı alan olup-olmadığını tartışma gereği bile düşünülmedi,hatta “Formula 1 “ için gelen yarış arabalarının geçişi sırasında koskocaman “Boğaziçi Köprüsünü “kapatırken kimsenin böyle bir hakkı olup-olmadığını yine tartışmadınız. Oysa iş emekçilere gelince ;”Hayır orası olmaz –burada yapacaksınız” diye bir zorlama yapmak 12 Eylülcülerin bile uygulamadıkları bir zorlamadır.

Bütün bunlar AKP iktidarının gittikçe hem ekonomik hem de siyasal olarak köşeye sıkışmasının getirdiği hırçınlık olsa gerek. Çünkü köşeye sıkışanlar saldırganlaşır ya işte öyle bir şey.....!!!??

Dünyanın bütün medeni ülkelerinde  1 Mayıslar görkemli bir şekilde kutlanırken bizde her yıl “1 Mayıs Sıkıyönetimleri “ilan edilir. İnsanlar coplanır ,yerlerde sürüklenir yüzlercesi göz altına alınır. Binlercesi yedikleri gaz bombalarıyla helak olmuş vaziyette evlerine dönerler. Böylesi bir ülkenin Başbakanı ,içişleri bakanı olmak ya da Vali ve emniyet müdürü olmak acaba bizim yöneticilerimize ;akşam TV’lerde başka ülkelerdeki kutlamaları izlerken bir sıkıntı ve utanç vermiyor mu? Ne dersiniz sayın yöneticilerimiz?

Sayın Valiye ,Emniyet müdürüne ve de tabii ki AKP iktidarına rağmen Yaşasın  1 Mayıs, 

Yaşasın emekçilerin birliği ve KUTLU OLSUN EMEKÇİLERİN BAYRAMI.......!!

Bu yazı toplam 390 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2014 Esenyurt Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim